GeriGündem ‘Bazı dükkanlar bayramda açılsın’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bazı dükkanlar bayramda açılsın’

‘Bazı dükkanlar bayramda açılsın’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye genelinden çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve COVID-19 tedbirleri kapsamında işletmeleri kapatılan esnafla videokonferans toplantısında bir araya geldi.

Esnaf, işyerinin kirasını ödeyemediklerini, birçok işyerinin elektriğinin, doğalgazının kesildiğini anlattı. Esnafın sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi:

BERBERLER, ÇİÇEKÇİLER, ŞEKERCİLER, OYUNCAKÇILAR...

“Ankara’da belli yerlerde oturanlar, maalesef sizin sorunlarınıza yabancı. Sizden tek isteğim şu: Sorunları biliyorsunuz, sorunları yaşıyorsunuz. Sorunların nasıl çözüleceği de üç aşağı beş yukarı belli. Gerek Esnaf Kefalet Kooperatifi’nden, gerek bankalardan alınan krediler, faizlerini tamamen sıfırlayacağız. Dükkan kapalı, faiz istiyorsunuz. Önümüzde bayram var, buradan da hükümete çağrı yapalım. Bu bayram döneminde kırtasiyeciler, kuaförler, berberler, çiçekçiler, tuhafiyeciler, konfeksiyoncular, manifaturacılar, ayakkabıcılar, hediyelik eşya satan oyuncakçılar, şekerciler, bari bunları iki gün açık bırakın. Esnaf iki gün açık kalsın.”

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False