GeriGündem Bayraktar: Özür dilerim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayraktar: Özür dilerim

Bayraktar: Özür dilerim
refid:25728382 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kullanmış olduğu yanlış ifadeyi düzeltmek onun görevidir" dedi. Erdoğan Bayraktar yarım saat sonra "Liderimden özür diliyorum" açıklaması yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti öncesinde saat 15:40'da Erdoğan Bayraktar ile ilgili sorulan soruya şu yanıtı vermişti:

Bayraktar: Özür dilerim Erdoğan'la görüştü, istifadan vazgeçti

"Görüşme yaptım. Ama benim ikna etme gibi gayretim söz konusu değil. çünkü Erdoğan bey ikna edilecek bir kardeşimiz değil ki. Benimle 20-25 yıllık geçmişi olan bir arkadaşımız. Bu geçmişte, nereden nereye birlikte nasıl yürüdüğümüz belli. Oradaki kullanmış olduğu yanlış ifadeyi düzeltmek onun görevidir. Onun için de ikna gayreti içine girmem gerekmez. Onun buradan pişman olması lazım."

Bayraktar: Özür dilerim 'Başbakan da istifa etmeli' demişti


Bu cevabın ardından yaklaşık yarım saat sonra (16:15) Anadolu Ajansı'na açıklama yapan Erdoğan Bayraktar özür diledi.

Bayraktar, AA'ya gönderdiği yazılı açıklamada, 17 Aralık 2013 tarihinde siyaset kurumuna karşı yolsuzluk kılıfı kullanılarak bir operasyon düzenlendiğini belirtti.

Amacı meşru hükümeti yıkmak olan bu operasyonun hedeflerinin bugün daha net olarak görüldüğünü ve anlaşıldığını vurgulayan Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:
"Bu operasyonu kimlerin yaptığı, hangi işbirliklerinin oluştuğu kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşmaktadır. Bu operasyon sürecinde şahsımı, ailemi ve çalışma arkadaşlarımı zan altında bırakacak ve izah edemeyeceğim hiçbir hususun olmadığını defalarca ifade ettim. Şahsıma isnat edilen imar usulsüzlükleri ithamı tamamen mesnetsiz olup yaptığımız imar planlarının tamamen şeffaf, yasalara uygun, kamuoyu ve yargı denetimine açık, yatırım ortamını ve iklimini iyileştirici ve de ülke menfaatleri doğrultusunda atılmış adımlar olduğu aşikardır.
Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığım açıklamada, bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir. Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum.
Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum."

BAYRAKTAR NE DEMİŞTİ?

Bayraktar, 25 Aralık 2013'te istifa etmiş, "17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir. " demişti.

Bayraktar, şunları söylemişti:

"Fakat 'rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı.

BAŞBAKAN DA İSTİFA ETMELİ

Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.''


Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False