GeriGündem Baykal’dan Obama’ya ilk mesaj
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baykal’dan Obama’ya ilk mesaj

Baykal’dan Obama’ya ilk mesaj
refid:11377452 ilişkili resim dosyası

CHP lideri Obama ile görüşmesinde Atatürk’e değindi. Türkiye’nin Atatürk sayesinde modern, demokratik ve laik bir ülke olduğunu belirterek bu modernleşmenin 21. Yüzyılda da devam etmesi gerektiğin söyledi.

Türkiye’nin laiklik , yargı bağımsızlığı ve basın özgürlüğü konusunda güçlendirilmesinin gerekli olduğunu söyleyen Baykal, “Tüm bunların olması için Türkiye’nin AB’ye girmesi gereklidir. Bu konuda desteğinizin devamını bekliyoruz” dedi.

Obama ise Baykal’a ABD’ye gelip temaslarda bulunup bulunmayacağını sordu.

Baykal Obama’ya Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Huzur”, Sait Abasıyanık’ın “Haritada Bir Nokta” kitaplarını hediye etti.

Zeynep Gürcanlı YAZIYORToptan’la 15 dakika süren görüşmesinin ardından Obama yine Toptan’ın makamında sırasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’le 10’ar dakika görüştü.

AHMET TÜRK’DEN OBAMA’YA KÜRT DOSYASI

ABD Başkanı Barak Obama, TBMM’de yaptığı kısa görüşmede DTP’ye anlamlı bir mesaj verdi. Obama, “silahla, şiddetle hiçbir sorun çözülmez” dedi.

Ahmet Türk ise, Obama’nın bu sözlerine karşılık ,”biz de şiddete karşıyız. Ama bölgede 17 bin faili meçhul cinayet var. Ve bu öldürülen kişiler sivil” karşılığını verdi.

Türk ayrıca Obama’ya DTP’nin Kürt sorununda bugüne kadar savunduğu görüşleri içeren bir dosya sundu.

Obama’yla Kürt sorununun çözümü için, tüm kesimlerle masaya oturulması gerektiğini de söyleyen Türk, “Ortadoğu’da barışın olgunlaşması için mutlaka Kürt sorunu da çözülmeli” dedi.

Ahmet Türk, Michelle Obama2ya telkari broş, Obama’ya da yine telkari kol düğmeleri hediye etti.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False