GeriGündem Bayburt, Kars ve Ağrı'da eğitime kar engeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayburt, Kars ve Ağrı'da eğitime kar engeli

Bayburt, Kars ve Ağrı'da eğitime kar engeli

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Bayburt, Kars ve Ağrı ile çeşitli ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.

BAYBURT
Bayburt'taki okullarda eğitim, yarıyıl tatilinin ardından, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak. Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 8 Şubat Pazartesi eğitim yapılmayacağını belirtti. Çağlayan, tüm kurumlardaki engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti. 

KARS
Kars genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla sömestre tatilinin ardından eğitim öğretim gün gecikmeli başlayacak.Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm okulların tatil edildiği ve eğitim öğretime 9 Şubat Salı başlanacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca, olumsuz hava koşulları nedeniyle engelli ve hamile memurların yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

AĞRI
Ağrı genelinde, yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretime yarın ara verilecek.Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez ve ilçelerinde 8 Şubat Pazartesi tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

ERZİNCAN
Erzincan'ın Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçelerinde tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Çayırlı, Otlukbeli ve Tercan ilçeleri ile bağlı yerleşimlerinde tüm okullarda eğitime 8 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi.Açıklamada ayrıca, Refahiye ilçesinde taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için aynı gün eğitime ara verildiği de ifade edildi. 

MUŞ
Muş'ta kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullar ile yolu ulaşıma kapalı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

ARDAHAN GÖLE - TUNCELİ OVACIK
Ardahan'ın Göle ve Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı dolayısıyla yarıyıl tatilinin ardından eğitim öğretime bir gün gecikmeli başlanacak. 

ORDU MESUDİYE - SİVAS YILDIZELİ - GÜMÜŞHANE KELKİT
Ordu'nun Mesudiye, Sivas'ın Yıldızeli ve Gümüşhane'nin Kelkit ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False