GeriGündem Başkan Akaydın'ın zor günü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan Akaydın'ın zor günü

Başkan Akaydın'ın zor günü
refid:24523610 ilişkili resim dosyası

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ın eşi Dr. Günseli Akaydın, kolon kanseri ve göğüs kanseri ameliyatına alındı. Başkan Akaydın’ın belediyedeki mesai arkadaşları ve partililer, 6 saat sürmesi beklenen ameliyatın yapıldığı hastaneye geldi. Ameliyat ekibinde Türkiye’nin ilk yüz naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan da yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 1969 yılında Haccetepe Üniversitesi Tıp Fakültesi koridorlarında tanıştığı ve sonrasında hayat arkadaşı olan eşi 61 yaşındaki Günseli Akaydın’ı sabah saatlerinde 6 saat sürecek bir ameliyata uğurladı. Kolon ve göğüs kanseri teşhisi konulan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Günseli Akaydın, saat 09.30’da Özel Medstar Antalya Hastanesi’nde ameliyata alındı. Saat 15.00 sıralarında tamamlanması beklenen ameliyatı yapan ekipte Türkiye’nin ilk yüz nakli ameliyatını gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Plastik ve Rekonstrüktrif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan da yer alıyor.

AKAYDIN'A DESTEK OLMAK İÇİN GELDİLER

Belediye Başkanı Akaydın, eşini ameliyata uğurlarken zorlandığını belirtirken yakın mesai arkadaşları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akgün Keskin Sakarya gibi isimler de hastanenin kafeteryasında ameliyatın bitmesini bekliyor. Başkan Akaydın’ın yanında ayrıca CHP İl Başkanı Devrim Kök de yer aldı. Kanser ameliyatları olan eşi Havva Böcek nedeniyle zor günler geçiren Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek de Başkan Akaydın’a destek için hastaneye geldi.

Dr. Günseli Akaydın, temmuz ayı başında göğüs kanseri şüphesi bulunan fakat tetkikler sonucunda kansere rastlanmayan kızı 36 yaşındaki Ecehan Akaydın için ABD’ye gitmişti. Uzun bir süre kızının yanında kalan Dr. Günseli Akaydın, ABD dönüşü kapsamlı bir tarama yaptırmış, kolon ve göğüs kanseri teşhisi konulmuştu.

1976 yılında evlenen Akaydın çiftinin 28 yaşında Ateş adında bir de oğulları bulunuyor.

Başkan Akaydın, eşi ameliyata girmeden önce ona böyle sarıldı:

Başkan Akaydının zor günü
False