Başbuğ, orduevinde bayraklarla karşılandı

Güncelleme: 8 yıl önce

Başbuğ, orduevinde bayraklarla karşılandı

İSTANBUL 20. Ağır CezaMahkemesi’nin oybirliğiyle verdiği tahliye kararının ardından, Silivri Cezaevi’nden tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, dün akşam saat 22.30’da Fenerbahçe Orduevi’ne geldi. Ellerinde Türk bayrakları ile bekleyen kalabalık grup Başbuğ’a sevgi gösterisinde bulundu.

Haberin Devamı

Ergenekon davası kapsamında 6 Ocak 2012 tarihinde tutuklanan emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 26 ay sonra özgürlüğüne kavuştu. Saat 20.40’da cezaevi’nden çıkan Başbuğ Silivri Cezaevi’nden ayrıldıktan sonra konvoylar eşliğinde Kadıköy Fenerbahçe Orduevi’ne doğru yola çıktı.

TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILANDI

Başbuğ’un orduevi’ne geleceğini öğrenen yaklaşık 150 kişilik grup ellerinde Türk bayraklarıyla Fenerbahçe Orduevi’nin önünde beklemeye başladı. Kalabalık gruba caddeden geçen araçlar da kornalarını çalarak kalabalığa destek verdi.

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI DA ORDUEVİNE GELDİ

Saat 22.30 sıralarında Fenerbahçe Orduevi’ne gelen Orgeneral İlker Başbuğ, kalabalık grup tarafından çoşku ile karşılandı. Başbuğ ise kalabalığa araç içerisinden el sallayarak karşılık verdi. Başbuğ’un aracının orduevine girişinin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’da otomobille orduevine giriş yaptı. Başbuğ’un orduevine girişinin ardından kalabalık grup " Mustafa Kemal’in askerleriyiz" ve "Hırsız Var" şeklinde sloganlar attı.

Haberle ilgili daha fazlası: