Başbakan'ın rotasında çifte değişiklik

Güncelleme Tarihi:

Başbakanın rotasında çifte değişiklik
Oluşturulma Tarihi: Haziran 22, 2012 16:11

Başbakan Erdoğan'ı taşıyan uçağın rotası gün içinde gelen farklı haberlerle tartışma konusu oldu.

Haberin Devamı

Brezilya'nın Rio de Jenerio kentinde düzenlenen "BM Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi"ne katılan ve bir gün önceden Türkiye'ye dönme kararı veren Erdoğan'ın uçağı rotasını Yunanistan üzerindeyken İstanbul yerine Ankara'ya çevirdiği öne sürüldü.

Rio'dan Türkiye saatiyle 02:15'de hareket eden Ana uçağı, Senegal'in başkenti Dakar'da yakıt ikmali yaptıktan sonra Tunus üzerinden, İtalya, Yunanistan rotasını izleyerek İstanbul'a yöneldi.

Başbakan ve heyeti için İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde hazırlıklıklar yapıldı. Başbakanın her yurt dışı gezisinde dönüşte yaptığı gibi yapacağı basın toplantısı için canlı yayın araçları yerini aldı.

RESMİ KONUTA GEÇECEK

Ancak saat 17:30 sularında İstanbul'a inmesi planlanan uçağın, Yunanistan hava sahasına girdiği saat 16:00 sularında rotasını Ankara'ya çevirdiği bilgisi geldi.

Başbakan Erdoğan'ın bu rota değişikliğinin Suriye'de düşen Türk savaş uçağıyla ilgili olduğu iddia edilirken düşen uçakta bulunan iki pilotun sağ olarak kurtarıldığı haberinin gelmesinin ardından yeni bir bilgi ajanslara düştü ve Erdoğan’ı taşıyan Başbakanlık uçağının İstanbul Atatürk Havalimanı’na ineceği açıklandı.

Haberin Devamı

Başbakan'ın uçağının İstanbul Havalimanı'na indikten sonra Ankara'ya hareket edeceği öğrenildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: