Başbakan’ın markete giriş anı

Güncelleme Tarihi:

Başbakan’ın markete giriş anı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 15, 2014 13:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Soma’da bir grup tarafından protesto edilirken girdiği markete ilişkin yeni görüntüler sosyal medyaya düştü.

Haberin Devamıİnternet üzerinden hızla yayılan görüntülere muhalefet yetkililerinden tepki geldi.

CHP’DEN BAŞBAKAN’IN GÖRÜNTÜLERİNE İLK TEPKİ GÜRSEL TEKİN’DEN

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Soma’da bir markette, Başbakanlık Özel kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel’in ise bir protestocuyu tekmelerken çekilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntüleriyle ilgili soruyu cevapladı.

Tekin şunları söyledi:

“Cemaat hoca ilişkisi diye bir hikaye vardır. Bir ülkenin başbakanı vatandaşı dövüyorsa onun danışmanının vatandaşı öldürmesi lazım. Başbakanı yeni keşfetmiş gibisiniz. Ona buna edep dersi verir ama en büyük edepsizliği kendisi yapar.”

TÜRKEŞ’TEN TWITTER’DA AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma'da markete giriş anına ilişkin görüntülerle ilgili düşüncelerini Twitter hesabından paylaştı.
Türkeş, twitter mesajında "bir gün ahını aldığın tüm mazlumların demir yumruğu de tepene inecek" diye yazdı. Türkeş mesajında ayrıca #Erdoğan #Soma #BuYumrukHepimize hashtaglerini de paylaştı.

Haberin Devamı

Başbakan’ın markete giriş anı

MHP’Lİ TÜRKKAN: “BAŞBAKAN VATANDAŞI HIRPALADI”

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da, 280'i aşkın işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından Soma'ya giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir "vatandaşı hırpaladığını" öne sürdü.

Türkkan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başbakan'ın "hırpaladığı" vatandaşla bizzat konuştuğunu da belirterek, vatandaşın ismini de verdi.

Tükkan'ın paylaştığı tweetler şöyle;
'Görüntülerde Başbakan'ın hırpaladığı Soma'da maden işçisi olan Taner K. ile konuştum.

Markette alışveriş yaparken Başbakan'ın kendisini gösterici zannettiğini, korumaların müdahalesine maruz kaldığını, aklında tek kalan şeyin, Başbakan'ın kendisinin yakasına yapıştığı an olduğunu söyledi. 'O kadar kalabalık daldılar ki, hiçbir şey hatırlamıyorum' dedi.

Başbakan’ın markete giriş anı

Haberin Devamı

KICK BOX SPORCUSU ÇIKTI

Bu arada Lütfü Türkkan'ın konuştuğu ve Başbakan tarafından hırpalandığı iddia edilen Taner K.'nın kick box sporuyla ilgilendiği ortaya çıktı.

Taner K.'nın sosyal paylaşım sitesindeki hesabında kick box yaparken çekilmiş fotoğrafları dikkat çekti.

Başbakan’ın markete giriş anı

.

Başbakan’ın markete giriş anı
ALMANYA BAŞBAKANI O GÜN NE YAPMIŞTI

Haberle ilgili daha fazlası: