GeriGündem 'Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu'

'Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu'
refid:27049558 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

12. Cumhurbaşkanı seçilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kendisinde sonraki Başbakan adayını açıkladı. 2007'de partinin cumhurbaşkanı adayını tarihi bir konuşmayla "Kardeşim Abdullah Gül" diyerek açıklayan Erdoğan bugün de "27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü Genel Kurulu'na, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir" dedi.

Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu Erdoğan: Genel Başkan adayımız Ahmet Davutoğlu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 24 Nisan 2007'de AK Parti grubundaki tarihi konuşmasında Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olduğunu açıklamıştı. Erdoğan o gün "Biz ilk defa cumhurbaşkanı seçimi yapan bir çırak parlemento değiliz ki, burası kalfalığı da ustalığı da bitirmiş bir parlementodur. Netice olarak 11. Cumhurbaşkanı adaylığı için yaptığım son değerlendirmeler bir ismi ortaya çıkarmıştır. O da değerli, bugüne kadar bu yolda olduğumuz, bu hareketi beraber kurduğumuz Abdullah Gül kardeşimdir" demişti.

10 Ağustos seçimlerinde halkın oylarıyla Cumhurbaşkanlığı'na seçilen Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün MYK'yı topladı. Erdoğan toplantı sonrası "27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü Genel Kurulu'na, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız Dışişleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir" dedi.

Erdoğan'ın 2007'de Abdullah Gül için bugünse Ahmet Davutoğlu için 'Kardeşim" ifadesini kullanması dikkat çekti.

Başbakan adayı Kardeşim Davutoğlu

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle