GeriGündem Başarılı girişimci dünyayı değiştirmek istiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başarılı girişimci dünyayı değiştirmek istiyor

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) tarafından düzenlenen 'EDU 1'inci Strateji Zirvesi' Sabancı Holding binasında gerçekleşti. 29-30 Nisan'da yapılan zirvede, 'Pratikte Strateji; Türkiye ve Dünya Örnekleri' konusu ele alındı.

'Büyük Şirketerde Girişimcilik ve Strateji' konulu bir konuşma yapan Prof. Julian Birkinshaw, büyük şirketler kurabilmiş başarılı girişimcilerin ego, para kazanma ve dünyayı değiştirme isteğiyle hareket ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

‘‘Başarılı girişimcilerin ortak noktaları fırsatları çok iyi kullanmaları, sürekli araştırma yapmaları ve çevrelerindeki insanlarla sürekli konuşmaları. Bu kişilerin, sınırların kendilerini kısıtlamasına izin vermediklerini gördük. Virgin'i kuran Richard Branson, 'Kötü bir havayolları şirketiyle uçmak için niye bu kadar para vereyim' düşüncesinden yola çıkarak kendi şirketini kurdu.‘‘

Müteşebbislere, fikirlerini deneyebilmeleri için fırsat verilmesi gerektiğini belirten Birkinshaw, ‘‘Büyük şirketlerin üzerinde oturan insanlar, risk alma şansına sahipler. Bu firmalarda bir hiyerarşi var. En üstteki kişi hayır dediğinde o iş yapılmıyor. Renkli yazıcı, ATM'ler ve buna benzer projeleri hayata geçiren girişimcilerin, genel müdürleri tarafından desteklendiklerini görüyoruz‘‘ dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False