Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzani'yi kabul etti

Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzaniyi kabul etti
Oluşturulma Tarihi: Şubat 26, 2017 17:28

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Görüşme 1 saat sürdü. Görüşmede, ağırlıklı olarak Musul ve Telafer'in durumu, terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığı ve Suriye'deki son gelişmelerin ele alınması bekleniyordu.

Haberin Devamı

IKBY Başkanı Mesut Barzani, resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a geldi. Saat 15.30'da özel uçağıyla beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Havalimanına inen Barzani'yi Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı.

Yaklaşık bir saat Devlet Konukevinde kalan Mesut Barzani, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Mabeyn Köşk'üne gitmek üzere havalimanından ayrıldı. Bu arada Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak dileklerinde Türk ve Irak bayraklarını sıra Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağının da asıldığı görüldü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzaniyi kabul etti

MABEYN KÖŞKÜ'NE GELDİ

Fransa'dan İstanbul'a gelen Barzani saat 17:00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için Mabeyn Köşkü'ne geldi. 

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti. 

Görüşmede, ağırlıklı olarak Musul ve Telafer'in durumu, terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığı ve Suriye'deki son gelişmelerin ele alınması bekleniyordu.

Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. 

Barzani'nin 26 Şubat Pazartesi günü de Başbakan Binali Yıldırım ile Ankara'da görüşeceği öğrenildi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: