GeriGündem Barzani’den 113 TIR’lık yardım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barzani’den 113 TIR’lık yardım

Barzani’den 113 TIR’lık yardım

Polis eskortuyla kentte giren konvoyun getirdiği malzeme, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yerleşkesi’ne belirlenen alana indirildi. Barzani Vakfı’nın gönderdiği yardımda, 212 prefabrik ev, bataniye, yatak, ısıtıcılar, ev eşyası ve gıda malzemeleri bulunuyor. Bu arada konvoydaki TIR’ların önünde, “Kürdistan halkından depremin yaşandığı Van’a yardım” ve “Van acınızı paylaşıyoruz” yazılı Kürtçe, Arapça yazılı pankartlar yer aldı. Prefabrik evler, Erciş’e kurulacak, diğer malzeme de valilikçe dağıtılacak.

Barzani Çadırkenti olsun

Yardım konvoyuna başkanlık eden Barzani Yardım Vakfı Başkanı Musa Ahmed, Van Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaretinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Başkan Barzani’nin selamlarını getirdim sizlere. Van’ın acısı bizim acımızdır. 1988-89’da, Irak’ta olaylar sırasında, Van halkı bize çok yardımcı oldu. Biz de bugün onların acısını paylaşıyor ve onların yanındayız. Başkan Barzani bütün Kürdistan halkına Van’a yardım konusunda talimat verdi. Bundan sonra da yardımlarımız sürecek. Bizim tek ricamız var. Kuzey Irak’tan getirdiğimiz konteynerlerin kurulacağı alana Barzani İnsani Yardım Vakfı’nın isminin verilmesidir.”

Vali: Olabilir

Talebe “olabilir” yanıtını veren Karaloğlu, yardımlardan dolayı teşekkür etti. Karaloğlu, “İki devlet iki millet kardeştir. Umarım bundan sonra böyle acılar yaşanmaz ama yaşanacak olursa da biz iki millet bir birimize yardım edeceğiz. Acılarımız ve sevinçlerimiz ortaktır” diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False