GeriGündem Barmanbek en zengin 33. kadın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barmanbek en zengin 33. kadın

Doğan Holding Genel Koordinatör’ü İmre Barmanbek, ABD’li Forbes dergisi tarafından yayınlanan dünyanın en zengin ve güçlü kadın yöneticileri listesinde 33. sırada yer aldı.

 FORBES, dünyanın zengin ve güçlü kadın yöneticilerini ''Amerikalılar'' ve ''uluslararası'' olarak iki kategori halinde sınıflandırdı.

 İki kategoride yer alan kadın yöneticiler içinde, en güçlüsünün Hewlett-Packard firmasının yönetim kurulu başkanı Carly Fiorina olduğu, FORBES tarafından belirtildi.

 İki numarada e-Bay adlı internet açık artırma sitesinin yönetim kurulu başkanı Meg Whitman yer alıyor. Üç numarada ise Amerikalı''medya kraliçesi'' Oprah Winfrey bulunuyor. Winfrey geçen yılki listede 15. sıradaydı.

 Dördüncü sıraya Avon grubunun başkanı olan Andrea Jung yerleşirken, ''Mirant'' şirketinin yönetim kurulu başkanı Marce Fuller5. sırayı aldı.

 Dünyanın en güçlü kadın yöneticilerinin tam listesi, 15 ekim tarihli FORBES dergisinde yayınlanacak. Derginin 8 Ekim'de piyasaya çıkacağı belirtildi.

   ULUSLARARASI KATEGORİ  

 ''Uluslararası'' kategoride en güçlü kadın yönetici ise İngiliz Pearson firmasının yöneticisi Marjorie Scardino.  

Bu kategoride ilk 5'e giren diğer kadın yöneticiler de şöyle:

''(2) Anne Lauvergeon, Areva firması başkanı (Fransa), (3) Mary Ma, Legend firması başkan yardımcısı (Hong Kong), (4) Marianne Nivert,Telia firması başkanı (İsveç) ve (5) Lien Siaou-Sze, Hewlett-Packard bölge başkan yardımcısı (Hong Kong).

Bu kategoride sıralamaya giren Doğan Holding Genel Koordinatörü İmre Barmanbek ise 33. sırada bulunuyor.  

  İmre Barmanbek listedeki yerini ''Türkiye'nin diğer Müslüman ülkelerden farkı'' olaral nitelendirdi.

 Bir süre önce kendisinden CV'sinin (özgeçmiş) istendiğini belirtenBarmanbek, böyle bir sıralamada yer almasıyla ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 ''Asistanım CV'mi göndermesine rağmen, değerlendirmeye alınacağımıhiç tahmin etmemiştim. Türkiye'de kadınların da böyle bir görevde yer almasından ve bu doğrultuda sıralamaya layık görülmekten dolayı çok mutluyum. Türk kadınının da yönetimde söz sahibi olduğunun göstergesi olması açısından çok sevindirici...

 Kadınlarımız, dışarda genellikle bazı Arap ülkelerinde olduğu gibipeçeli ve kapalı olarak tanınıyor. Bu, Türkiye'nin diğer Müslüman ülkelerden farkı... Başarımın anahtarı, şu anda bulunduğum göreve getirilmiş olmam ve iyi bir ekip çalışması yapmam. Umarım bundan sonradaha fazla Türk kadını bu listede yer alır.'' (a.a.)

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle