GeriGündem Bana şövalye gibi davranıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bana şövalye gibi davranıyor

Amerikalı kadınların son zamanlarda çok sevdikleri bir sözcük var. Dillerinin üzerinde çikolata gibi erittikleri, eşlerinin kulaklarına fısıldadıkları bir sözcük: ‘‘chivalry’’. Sharon Stone en son erkek arkadaşı Phil Bronstein için ‘‘He treats me with respect and chivalry’’ dedi. Türkçesi, ‘‘bana çok saygılı ve bir şövalye gibi davranıyor’’.

‘‘Ben 39 yaşındayım, o ise 46. İki yetişkin insanız ve ikimizin de ayrı ayrı geçmişi var. Ve bu geçmişler birbirine o kadar uyumlu ki...’’

Saygı ve şövalye ruhu. Sharon Stone'un şövalyesine daha yakından bakalım: O bir gazeteci. San Francisco Examiner Gazetesi'nin Yazıişleri Müdürü. Daha önce El Salvador'da, Peru'da muhabirlik yaptı. Filipinler'de yaptığı röportajlarla 1986 yılında Pulitzer ödülünü kazandı. Evli ama iki yıldır eşinden ayrı yaşıyor. İşyerinde kovboy çizmeleriyle dolaşıyor. Vücudu çok kıllı, omuzlarında bile kıllar var. Takma adı ise ‘‘el Maço’’.

Adının maçoya çıkmasının tek sebebi 1993 yılında gazetesini kapatmak isteyen Los Angeles Belediye Başkanı'nın danışmanını dövmesi değil. Şehirde onun diğer maçoluk hikayeleri de dilden dile dolaşıyor.

Ama bütün bunlar bir seks idolünü fethetmek için yeterli mi? Sizce de biraz daha fazlası gerekmiyor mu? Hele de Sharon Stone 40. yaşgününden hemen önce 10 Mart 1998'de bu adamla evlenmek istiyorsa...

Stone ile Bronstein'ın yakınlaşmaları ‘‘Sphere’’ filminin San Francisco'daki çekimlerine rastlıyor. Bronstein'ın seti ziyaretinin ertesi günü, Stone kucak dolusu çiçekle iade-i ziyarette bulunuyor. Bronstein'ın odasının kapısı birkaç saatliğine kapanıyor. Bu sıcak saatlerin ardından seksi yıldız doğruca bir emlakçıya gidiyor ve San Francisco koylarından biri olan Marin County'de bir ev satın alıyor.

Aşk listesi yıldan yıla uzayan, ‘‘Her erkeğin üstesinden gelirim’’ gibi provokatif sözler söylemekten çekinmeyen Sharon, acaba son durağa geldi mi?

Basic Instinct/Temel İçgüdü filminde giyip giymediği tartışma konusu olan iç çamaşırı, Sharon Stone'u Hollywood'un bombaları arasına sokmayı başardı. Filmin ulaştığı astronomik gişe hasılatından sonra Sharon Stone bir anda inanılmaz bir güce kavuştuğunu söyledi. Bu güç Stone'a bakın neler dedirtiyordu: ‘‘Erkekler bir şekilde mutlaka domuzlara benzerler. Oyunun kurallarını kendilerinin koyabileceklerini sanırlar. Oysa bu büyük bir saçmalık. Ben bunu yüksek sesle söylediğim için kadınlar tarafından seviliyorum.’’

Ünü arttıkça bilinmeyen yönleri de bir bir ortaya çıktı Stone'un. Mesela IQ'sunun süperzeka olarak adlandırılabilecek kadar yüksek olması: 154. (Einstein'ınki 138'di). Bu önemli bilgiden sonra Amerikan erkeklerini aldı mı bir düşünce! Seksin ve zekanın en yoğun karışımlarından biri olan Sharon acaba yatağa nasıl atılırdı?

Birinci sorun: Böyle bir kadınla ne üzerine sohbet edilir? Konfiçyüs, Quantum fiziği ya da ne?

İkinci sorun: Böyle bir kadını nasıl etkilersiniz? Para deseniz, kendisi zaten zengin. Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir serveti olduğu söyleniyor. Birlikte olduğu erkekler arasında dünyaca ünlü isimler de vardı: Eric Clapton, Quincy Jones, Küçük John F. Kennedy bunlardan sadece üçü.

Phil Bronstein ya da ‘‘Maço’’. Sharon Stone yıllarca aradığı şeyi sonunda onda bulmuşa benziyor. Bu ondaki ‘‘şövalye ruhu’’ olmasın?

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle