GeriGündem Bakanlara yeniden görev dağılımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakanlara yeniden görev dağılımı

Başbakan Bülent Ecevit, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları ile devlet bakanlarının görev dağılımlarını, kurullarda görev alacak ve Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantılarına eşbaşkanlık edecek hükümet üyelerini, yayınladığı genelgeyle duyurdu.

Ecevit'in yayınladığı genelgeye göre, Dışişleri Bakanı ve BaşbakanYardımcısı Şükrü Sina Gürel'e, Yurt Dışı Müteahhitlik, Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetlerinin Eşgüdümü ve Hükümet Sözcülüğü görevleri verildi.

Devlet Bakanı Tayyibe Gülek'e, Kıbrıs ile İlgili Eşgüdüm İşleri, Yurt Dışında Yaşayan Türk Vatandaşların Sorunu görevi verilirken,Devlet Bakanı Zeki Sezer'e, bağlı kuruluş olarak Diyanet İşleri Başkanlığı, ilgili kuruluş olarak da Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve Eti Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü bağlandı. Sezer, Parlamento ile İlişkiler görevini de yürütecek.

Devlet Bakanı Mehmet Kocabatmaz'a, bağlı kuruluş olarak Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve GAP İdaresi Başkanlığı verildi.

Devlet Bakanı Melda Bayer'e bağlı kuruluşlar ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü ve SorunlarıGenel Müdürlüğü, Aile Araştırma Kurumu Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu olarak belirlendi.

Devlet Bakanı Tayfun İçli'ye, Devlet Personel Başkanlığı bağlandı.

KURULLARDA GÖREV ALACAK HÜKÜMET ÜYELERİ

Kurul başkan ve üyeleri ile KEK toplantılarına eşbaşkanlık edecek hükümet üyeleri ise şöyle:

Yüksek Planlama Kurulu;
Başkan: Başbakan Bülent Ecevit,
Üyeler: Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şükrü Sina Gürel, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Devlet Bakanı Kemal Derviş, Devlet Bakanı Tunca Toskay, Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, Maliye Bakanı Sümer Oral, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp,  Sanayi ve Ticaret Bakanı Kenan Tanrıkulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan.
(Başbakan'ın bulunmadığı kurul toplantısına, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli başkanlık edecek)
Haberleşme Yüksek Kurulu;
Başkan: Devlet Bakanı Tayfun İçli
Üyeler: İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Ulaştırma Bakanı Oktay Vural.
GAP Yüksek Kurulu;
Başkan: Başbakan Bülent Ecevit
Üyeler: Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Devlet Bakanı Mehmet Kocabatmaz, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan.
Dış Yardımlar ve Krediler İzleme ve Eşgüdüm Kurulu;
Başkan: Başbakan Bülent Ecevit
Üyeler: Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şükrü Sina Gürel, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Devlet Bakanı Kemal Derviş, Devlet Bakanı Faruk Bal, Devlet Bakanı Melda Bayer, İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Maliye Bakanı Sümer Oral, Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan.
Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Eşbaşkanları ve ilgili ülkeler;
Devlet Bakanı Zeki Sezer (KKTC, İsveç, Norveç, Bosna-Hersek),
Devlet Bakanı Mehmet Kocabatmaz (Hollanda, Ürdün, Gana, Gine, Şili, Bolivya)
Devlet Bakanı Melda Bayer (Romanya, İsrail, Polonya, Kongo, Gambiya, Brezilya, Vietnam)
Devlet Bakanı Tayfun içli, (İtalya, Finlandiya, Tunus, Cezayir, Fas, Uruguay)

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False