GeriGündem Bozdağ’dan Kandil’e operasyon sinyali: Her an her şey olabilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bozdağ’dan Kandil’e operasyon sinyali: Her an her şey olabilir

Bozdağ’dan Kandil’e operasyon sinyali: Her an her şey olabilir
Abone Olgoogle-news

HÜKÜMET Sözcüsü Bekir Bozdağ, her türlü terör tehdidinin olduğu yere Türkiye’nin operasyon yapma haklının mahfuz olduğunu belirterek, “Kandil’e Türkiye bundan sonra da girebilir her an her şey olabilir” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Parlamenter sistemin son Bakanlar Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapıldı. Duygusal anların yaşandığı toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin 2 yıllık icraatlarıyla ilgili bir sunum yaptı. Erdoğan, başta parlamenter sistemin son Başbakanı Yıldırım olmak üzere tüm bakanlara çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Tüm bakanların tek tek söz alarak duygularını ifade ettiği 65. Bakanlar Kurulu’nun “veda” niteliğindeki toplantısında ekonomide yaşanan gelişmelerin yanısıra seçim güvenliği ele alındı. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bozdağ, özetle şunları söyledi:

İDARİ TATİL YOK
“Önümüz Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı Cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır. Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklisi vatandaşlarımız bayram ikramiyelerini 7 Haziran’da SSK emeklisi vatandaşlarımızda bayram ikramiyesini 8 Haziran’da alabilecekler.

TÜRKİYE’YE AÇIK TEHDİT
Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulması ve terör devletine giden sürecin işletilmesi Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve milli güvenliğine açık bir tehdittir. YPG-PYD terör örgütleri eşittir PKK demektir onlar ayrı değildir. Bunlar Türkiye için büyük bir ulusal güvenlik tehdidi oluşturmaktadır. Bu konuda siyasi çözümün bulunması bizim de temel arzumuzdur. Bu işin güvenlik güçlerinin kullanılmadan çözülebilecek olması Türkiye’nin de çıkarıdır. Türkiye ve ABD, PYD ve YPG’nin Münbiç’ten uzaklaştırılması konusunda bir yöntem benimsenmesinde mutabakata vardı. Bu yöntem çerçevesinde PYD-YPG teröristlerinin bölgeden uzaklaştırılması için yol haritası çizilmesi konusunda da mutabakata varıldı. Bununla ilgili bir takvim konuldu. Kaç gün içinde yöntem, yol haritası, PYD’li YPG’li teröristler Münbiç’ten ayrılacak bütün bunların hepsi bir takvim çerçevesinde uygulamaya konulacaktır. Dileğimiz mutabakat çerçevesinde buranın teröristlerden temizlenmesidir. Irak’ın kuzeyinde TSK terörle mücadele nedeniyle bulunmaktadır. 11 ayrı yerde Türkiye’nin askeri birlikleri var. Kandil’den ve Irak’ın kuzeyinden Türkiye’ye PKK’lı teröristlerin geçişini önlemek ve Türkiye’ye yönelik terör tehditlerini Türkiye’nin sınırları dışında etkisiz hale getirmek için oradalar. Nerede terörist varsa nerede Türkiye’ye dönük tehdit varsa orası Türkiye için hedeftir. Hem teröristler hedeftir hem de oradaki terör kaynaklarının tamamı Türkiye için hedeftir.

HER AN HER ŞEY OLABİLİR
Türkiye, hem Türkiye’nin içinde hem de dışında Türkiye’ye dönük bütün terör tehditlerini kaynağında imha etme kararlılığındadır. Artık taarruz politikasını hem içeride hem dışarıda uygulamak kararlılığındayız. Orada da teröristlerin inine girmeye devam ediyoruz. Kandil’in terör örgütünün merkezi olduğunu bilmeyen yok. Oradan Türkiye’ye terör ihraç edildiğini hepimiz biliyoruz ve Türkiye’deki terörün oradan yönetildiğini de biliyoruz. Kandil’e daha önce defalarca operasyon Türkiye yaptı. Bundan sonra da Kandil dahil Türkiye’ye dönük her türlü teröristin ve terör tehdidinin olduğu yere Türkiye’nin operasyon yapma haklı mahfuzdur. Kandil’e Türkiye bundan sonra da girebilir her an her şey olabilir.”

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (04.06.2018-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle