GeriGündem Bakan Çelik'e 'şef kadroları' sorusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Çelik'e 'şef kadroları' sorusu

CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e, 2006 yılında Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında boş olan şef kadrolarına, kaç kişinin atandığını sordu.

Şimşek, Bakan Çelik'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün, merkez ve taşra teşkilatı boş şef kadrolarına, 2006'nın bitmesine çok az süre kala atama yaptığını belirtti.

Merkez ve taşra teşkilatına kaç kişinin atanacağına dair yapılan duyurudaki sayıyla atanan kişi sayısının çok farklı olduğunu ifade eden Şimşek, atamalar öncesinde merkez ve taşra teşkilatında boş olarak açıklanan şef kadroların sayısını sordu. Şimşek, önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Daha önce boş olarak ilan edilen sayının dışında kaç kadro için atama yapıldı? Merkez teşkilatına yapılacak atamalar için başvuru tarihi ne zaman duyuruldu ve başvuruların hangi tarihler arasında yapılması istendi? 2006 yılı merkez ve taşra teşkilatı boş şef kadroları için atamalar hangi kriterlere göre yapıldı?”

CEMEVLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Ali Rıza Gülçiçek ise Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Bakan Aydın'ın, TBMM Genel Kurulunda “Yani ben size şu anda dersem ki eğer cemevi evet ibadethanedir, başıma hukuki bir dert açarım, bırakınız başka sıkıntılar...” dediğini belirtti.

Gülçiçek, “Cemevi ibadethanedir” denilirse ne tür hukuki sonuç doğacağını ve bu derdi kimlerin açacağını sordu.
Başka bir soru önergesinde ise Gülçiçek, “Diyanet İşleri Başkanlığının, Aleviliğin klasikleşmiş 17 kitabını yayımlama kararı aldığı” yönündeki haberlere değinerek, bu kitapların seçimi ve yazımında Alevi-Bektaşi kurumlarının görüşlerinin alınıp alınmayacağının açıklanmasını istedi.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False