Bahçeli ile görüşen Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy: Kuşatmayı bertaraf edeceğiz

Bahçeli ile görüşen Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy: Kuşatmayı bertaraf edeceğiz

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi Ankara’da ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "En önemli aşılması gereken engel ise, partimizi hedef alan kuşatmayı bertaraf etmektir” dedi. Bu arada Bahçeli seçim sonrası ilk kez bir fotoğrafta görüntülendi. Baki Ersoy ile çekilen fotoğrafta masalardaki dosyalar dikkat çekiyor.

Haberin Devamı

Yazılı açıklama yapan MHP Kayseri il Başkanı Baki Ersoy, tüm politikalarının iflas ettiğini ileri sürdüğü AK Pati’nin tek başına iktidara gelmesinin akıl ve mantıkla izahının olmadığını ve incelenmesi gerektiğini söyledi.

Ersoy, "Yolsuzlukları ayyuka çıkmış, vatana ihanetleri deşifre olmuş, yalan ve aldatmaları bizzat kendi ağızlarından itiraf edilmiş bir partinin iktidar yetkisiyle ödüllendirilmesi akıl ve mantıkla izahı olmayan bir husustur" dedi.

AK Parti iktidarının istikrar getirmeyeceğini geçen yılları mumla aratacak felaketlere davitiye çıkaracağını ileri süren Baki Ersoy, "MHP dik duruşunu koruyarak, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak ve en önemlisi 7 Haziran sonrası sandıktan çıkan iradeyi kabul etmeyip tekrar seçimi dayatan zihniyetin algı operasyonlarına rağmen, oy ve milletvekili sayısı olarak bakıldığında yüzlerimiz gülmese de her zaman doğruları savunacak, hainleri emellerine ulaştıramayacak bir çoğunlukla TBMM’deki yerini almıştır" dedi.

Haberin Devamı

Bugünden seferberlik başlatıp önümüzdeki seçimlerde iktidara gelecek çoğunluğa ulaşmak istediklerini anlatan Ersoy, "Bu hedeflere ulaşmak için en önemli aşılması gereken engel partimizi hedef alan kuşatmayı bertaraf etmektir” dedi.

Baki Ersoy, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin hedef alınmasıyla ilgili de şöyle dedi:
"Genel Başkanımız Devlet Bahçeli dün olduğu gibi bugün de alçakça saldırıların ve kara propagandanın hedefidir. Sayın Bahçeli ilkelerimizden ödün vermeden, inandığımız doğrulardan sapmadan sadece doğruları ve Türk milletinden yana olan tezlerini savunarak doğru yolda yürümektedir. Milliyetçi Hareket’in liderini hedef alıp başla gövdeyi kopararak yok etmek isteyen her türlü gafilin, partimize gönül vermiş insanımız farkındadır. Yayında gerilmiş ok misali dik duracak, Türk milliyetçilerinin üzerinde oynanan oyunları hedefimizden şaşmadan bozacağız."