Bağış: Siz nasıl Noel'de çalışmıyorsanız...

Bağış: Siz nasıl Noelde çalışmıyorsanız...

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB İlerleme Raporu’na ilişkin yaptığı açıklamada “Biz her yıl o raporla ilgili incelemelerimizi yapar, görüşlerimizi paylaşırız. Bu sene Avrupa Birliği raporu bugün yani Kurban Bayramı’nın 2. Gününde açıklayacağını ilan ettiğinde kendileriyle temas kurduk. Siz nasıl Noel’de çalışmıyorsanız, Türkiye için Kurban Bayramı da mübarek bir gündür, dini bayramdır. Böyle bir günde bu raporu yayınlamaktansa ya 2-3 gün önce yada 2-3 gün sonra yayınlayın dedik. Ama bu karşılıklı saygının gereğidir. Maalesef tarihi değiştiremediler" dedi.

Haberin Devamı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, partisinin Beşiktaş İlçe Teşkilatı’nda partililerle bayramlaştı.

“SEN GİT ÇÖP TOPLA, SOKAKLARI TEMİZLE"

Bağış, partililerle bayramlaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin tabuları yıkan ve hizmetleri vatandaşlarına sunan bir parti olduğuna değindi. Egemen Bağış, "Yıkacağımız bir diğer tabu da Beşiktaş’taki milletin vicdanında yargılanıp müebbet muhalefete mahkum olmuş olan zihniyeti yıkmak olacaktır. Biliyorsunuz CHP zihniyetinin pek kurban geleneği yok. Ama toplumdan da kopmamak adına ne yapalım diye düşünüyor ve anladığımız kadarıyla Türkiye’nin baronlarına genel müdürlerini kurban etmeye karar vermişler. Bu milletin değerlerinden kopuk, empati kurma yeteneği olmayan bir zihniyet. Yerel seçimlerde laiklik sloganını kullanan zihniyete söylenecek tek şey var, sen git çöpü toparla, sokakları temizle, sen heykel yapmaktan başka ne verdin ki bu Beşiktaş’a?" dedi.AK Parti’nin yükselmesinden rahatsız olanların Türkiye’nin başına çorap ördüğünü belirten Egemen Bağış, “İstanbul’un Taksim’indeki 3-5 ağacın kesilmesini kendi rant odaklarına taksim etmek istediler ama bu millet ona müsaade etmedi" diye konuştu.

“SİZ NOEL’DE ÇALIŞMIYORSUNUZ, TÜRKİYE’DE DİNİ BAYRAM VAR"

Haberin Devamı

İlçe Başkanlığı önünde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bağış, bugün açıklanacak AB İlerleme Raporu’na ilişkin her yıl komisyon tarafından ilerleme raporu hazırlandığını kaydederek, “ Biz her yıl o raporla ilgili incelemelerimizi yapar, görüşlerimizi paylaşırız. Bu sene Avrupa Birliği raporu bugün yani Kurban Bayramı’nın 2. Gününde açıklayacağını ilan ettiğinde kendileriyle temas kurduk. Siz nasıl Noel’de çalışmıyorsanız, Türkiye için Kurban Bayramı da mübarek bir gündür, dini bayramdır. Böyle bir günde bu raporu yayınlamaktansa ya 2-3 gün önce yada 2-3 gün sonra yayınlayın dedik. Ama bu karşılıklı saygının gereğidir. Maalesef tarihi değiştiremediler. Biz de bir karar aldık. İlerleme Raporu’nun içeriğiyle ilgili bayram sonrasına kadar ben yorum yapmayacağım. Bayramdan sonra kapsamlı değerlendirmemi paylaşacağım" dedi.

MİLLİ MAÇ YORUMU

Haberin Devamı

Dün oynanan Türkiye-Hollanda maçına ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan Egemen Bağış, “Milli maçta gerçekten çok umutlanmıştık. Olmazı oldurtacak bir heyecanla hep beraber Milli takımımıza sahip çıktık. Fatih hocamız ve onun çok değerli oyuncuları gerçekten ellerinden geleni yaptılar. Sahada daha baskındık. Ama belki de Milli takım hocamızın göreve yeni başlamış olmasının da getirdiği bir süreç yaşandı. Kısmet değilmiş ama önümüzde başka turnuvalar, maçlar var. Ben gelecekle ilgili umutluyum. Kore’de bize o heyecanı yaşatan takımın yeniden dirilişe geçtiğini, kurulduğunu görüyorum. İnşallah ilerde çok daha büyük heyecanları beraber yaşayacağız" şeklinde konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: