GeriGündem Babacan: Bu yıl vergi indirimi gündeme gelmez
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babacan: Bu yıl vergi indirimi gündeme gelmez

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'de bu yıl içerisinde yeni vergi indirimlerinin gündeme gelmesine ihtimal vermediğini söyledi.

Babacan, basına kapalı gerçekleştirilen Ambrosetti Forumu'nda verilen kahve molasında, yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Babacan, bir basın mensubunun “Türkiye'de, turizm ve benzeri sektörlerde vergi indirimi söz konusu olacak mı” şeklindeki sorusu üzerine, “bu yıl içerisinde yeni vergi indirimlerinin gündeme geleceğini sanmıyorum. Atacağımız her adımda bütçe hedeflerini nazarı itibara almak zorundayız. Bütçe hedefinin şaşırmaması önemli. Dolayısıyla, yeni bir vergi indirimine gideceğimizi zannetmiyoruz” karşılığını verdi.

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞI

Babacan, Merkez Bankası Başkanlığı'na atama sürecine ilişkin soruya karşılık ise Merkez Bankası'nın halihazırda Başkan Vekili Erdem Başçı liderliğinde tüm fonksiyonlarını icra etmekte olduğunu hatırlatmakla yetindi.
Babacan, “bu konuda Cumhurbaşkanı'na önereceğiniz isimler konusunda ipucu verebilir misiniz” sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Babacan, bugün akşam saatlerinde, Cernobbio'daki Ambrosetti Forumu'nda konuşma yapacak.  Babacan, basına kapalı forumdaki konuşmasında, Türkiye'nin AB ile bütünleşme sürecindeki ilerlemeler konusunda katılımcılara bilgi
verecek. Ambresotti Forumu, Davos toplantılarından sonra Avrupa'nın en önemli ekonomik forumu olarak biliniyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle