GeriGündem Azer Bülbül serbest
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Azer Bülbül serbest

Asker kaçağı olduğu iddiasıyla önceki gün gözaltına alınan 'Azer Bülbül' adıyla tanınan ve ‘‘titreyen sanatçı’’ diye bilinen Sabutay Keskin, askerlik durumu incelenmek üzere İstanbul Askerlik Daire Başkanlığı tarafından serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı'nın başvurusu üzerine 'asker kaçağı' olduğu gerekçesiyle önceki akşam saatlerinde Unkapanı İMÇ Blokları'ndan gözlem altına alınan Keskin, geceyi şubede geçirdi. Polisler tarafından dün sabah Beşiktaş İnzibat Komutanlığı'na götürülen Keskin, durumu incelenmek üzere Halıcıoğlu'ndaki İstanbul Askerlik Daire Başkanlığı'na teslim edildi.

Yaklaşık 4 saat burada kalan Keskin, Ankara'yla yapılan görüşmeler sonunda askerliğinin 2001 yılına kadar tecilli olduğunun anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

Bülbül, Askerlik Daire Başkanlığı'ndan çıkışta ‘‘İşte buradayım. Kaçak değilim. Askerliğim 2001 yılına kadar tecilli. Zamanı gelince her Türk vatandaşı gibi ben de askerliğimi yapacağım’’ dedi. Ekip arabasıyla Askerlik Dairesi'ne gelen Bülbül, ekip arabasıyla ayrılırken, ‘Serbest bırakıldığınız halde neden ekip otomobiliyle gidiyorsunuz’ diye sorulunca inip taksiye bindi.Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False