Aydın Gün Ödülü Cansın Kara’nın

Aydın Gün Ödülü Cansın Kara’nın

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla 40’ıncı yılında başlattığı ve her yıl klasik müzik alanında gelecek vadeden bir genç müzisyene verilen ‘Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün bu yılki sahibi belirlendi.

Haberin Devamı

‘Aydın Gün Teşvik Ödülü’nün ikincisi genç viyolonsel sanatçısı Cansın Kara’ya verildi. Cansın Kara, 41. İstanbul Müzik Festivali’nin Festival Genç Solistini Arıyor projesi kapsamında ülke çapında seçmelere katılan genç viyolonselciler arasından jürinin tercihi olmuş ve Haziran 2013’te festivalde bir konser de vermişti.

Cansın Kara’ya 15 bin TL değerindeki ödülü, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı takdim etti. Törene ödülün seçici kurulunda bulunan, Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü ve İKSV Yönetim Kurulu Üyesi Yekta Kara da katıldı. İKSV tarafından her yıl 29 yaşın altındaki bir sanatçıya verilen ‘Aydın Gün Teşvik Ödülü’, çalgı, şan, bestecilik ve şeflik branşlarından gelen başvurular arasından seçici kurul tarafından belirleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası: