GeriGündem Available Ne Demek? Available Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Available Ne Demek? Available Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Available Ne Demek? Available Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?
Abone Olgoogle-news

Available kelimesinin kullanımı yaygın bir şekilde kullanılmayan fakat Türkçede son zamanlarda kullanılmaya başlayan ve merak edilen kelimelerden bir tanesidir. Bilhassa internet üzerinde değişik kaynaklar dahilinde sık sık karşılaşılan bir sözcüktür. Available ne demek? Available kelimesinin Türkçe anlamı nedir? İşte, detayları.

Available, İngilizce kökenli bir sözcüktür. Available, ön ad olarak "mevcut, geçerli, var, hazır, müsait, kullanışlı, eldeki, kullanışlı" manalarına gelmektedir.

 Available Ne Demek?

 Available sözcüğünün sözlük manası kullanıldığı durumla ilişkili olarak değişiklik göstermektedir. Türkçede tümce içerisinde sık kullanılmayan bir sözcük olarak karşımıza çıkıyor. Fakat başlıca bazı teknik mevzularda değerlendirilmektedir. Available sözcüğünün Türkçe kelime anlamı ise mevcut, elde edilebilir, mevcut veya var anlamlarına karşılık gelmektedir. Öte yandan bilgi teknolojilerinde sık sık kullanılan ifadelerden biridir. Uygun, kullanılır ya da kullanılır olan.

 Bir toplamı meydana getiren parçaları büsbütün ifade etmek için kullanılmaktadır. Available sözcüğü sık kullanılan bir kelime olmamasına rağmen hem internet üzerinde hem de elektronik ve teknik olarak da önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda bilişim sözlüğü dahilinde de öne çıktığı söylenebilir.

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle