GeriGündem AUZEF kayıt yenileme ne zaman bitecek? 2021 bahar yarıyılı AUZEF kayıt yenileme ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AUZEF kayıt yenileme ne zaman bitecek? 2021 bahar yarıyılı AUZEF kayıt yenileme ekranı

AUZEF kayıt yenileme ne zaman bitecek? 2021 bahar yarıyılı AUZEF kayıt yenileme ekranı

AUZEF kayıt yenileme işlemi öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 22 Şubat tarihinde başlayan bahar yarıyılı 2021 AUZEF kayıt yenileme işlemi öğrenci şifresi ve referans numarası ile tamamlanacak. AKSİS sistemine giriş yapan öğrenciler kayıt yenileme işlemi ücretini Halkbank üzerinden gerçekleştirecekler. AUZEF kayıt yenileme işlemi devam ederken gözler son kayıt tarihine çevrildi. İstanbul Üniversitesi Açıktan ve Uzaktan Eğitim kayıt yenileme sonrası ders seçim işlemleri tamamlanacak. İşte, 2021 bahar yarıyılı AUZEF kayıt yenileme işleminin detayları.

AUZEF bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemi 22 Şubat tarihinde başladı. Üniversitenin takvimine göre, kayıt yenileme işlemi 26 Şubat 2021 saat 23.59'a kadar yapılabilecek. Ders ekle-sil talepleri 01.03.2021- 05.03.2021 tarihleri arasında üniversitenin internet sitesinden yapılacak. DC DD derslerini almak isteyen öğrencilerin ders ekle-sil tarihleri içerisinde çözüm merkezinden bildirmeleri gerekiyor.

AUZEF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTECEK?

AUZEF Bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemleri, 22 ŞUBAT 2021 saat: 11.00 - 26 ŞUBAT 2021 saat: 23.59 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemi için referans numaranız ile dönem ücretini ödemeniz yeterlidir.

Referans numaranızı almak için http://aksis.istanbul.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile otomasyon sistemine giriş yapınız.

AUZEF kayıt yenileme ne zaman bitecek 2021 bahar yarıyılı AUZEF kayıt yenileme ekranı

AKSİS sistemine (https:/aksis.istanbul.edu.tr/) giriş yaptıktan sonra “Harç Bilgileri” kısmından “Referans Numara’sına ulaşabilirsiniz. Ödemenizi Referans numarası ile Halkbank Şube/ATM’lerinden gerçekleştirebilir ya da AKSİS sistemi üzerinden online ödeme yapabilirsiniz. Online ödeme işlemini gerçekleştirmek için aynı sayfada yer alan “Ödeme Yap” butonunu tıklayınız.

Karşınıza gelecek ekranda ilgili alanları doldurarak ödeme işlemini online yapabilirsiniz.

AUZEF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ÜSTTEN DERS ALMA KURALLARI

1- Kayıt yaptırdığı öğretim yılının ikinci yarıyılından itibaren alması gereken tüm derslerinden başarılı olanlardan AGNO'su 2,50 ve üstünde olan öğrenciler geçtikleri yarıyılın derslerinin yanında ön şartlı veya bağlantılı şartlı olmayan üst yarıyılın ders/derslerini de alabilir.

2- Fakülteye ilk kez kayıt yaptıran öğrenci, kayıt yaptırdığı öğretim yılının ilk yarıyılında okutulan tüm derslerini almak zorunda olup üst yarıyıllardan ders alamaz.

3- Lisans programlarında ikinci yarıyıldan ders alan öğrenci altıncı ve sekizinci yarıyıllardan; üçüncü yarıyıldan ders alan öğrenci yedinci yarıyıldan; dördüncü yarıyıldan ders alan öğrenci ise sekizinci yarıyıldan üstten ders alamaz.

4- Üstten alınan dersler ile beraber alınan toplam kredi miktarı yarıyıldaki kredi yükünün % 50'sinden fazla olamaz.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False