ATM'yi soymaya çalışan 5 kişi yakalandı

BURSA'da, bir bankaya ait otomatik para çekme makinesini (ATM) soymaya çalışan 3 kişi polis tarafından suçüstü yakalandı. Polis, bu kişilere yardım ettiği iddia edilen 2 çocuğu daha yakalayıp gözaltına aldı.

Haberin Devamı

Kestel'de Plaza İş Merkezi önünde bulunan Bank Asya'ya ait ATM, saat 06.00 sıralarında Lale Serdar (40), Hülya Sargın (19) ve 17 yaşındaki F.C.K. tarafından soyulmak istendi. ATM kabini içindeki güvenlik kamerasını, kablolarını keserek devre dışı bırakan 3 soyguncu, daha sonra piknik tüpü ile çalışan oksijen kaynağı ile ATM’nin kasasını açmaya çalıştı. Bu sırada, soygun girişimine karşı ATM’ye takılan alarm cihazından, güvenlik görevlisinin cep telefonuna mesaj geldi. Görevlinin telefon ile araması sonucu olay yerine giden ekipler, ATM’deki paraları alamayan soygun girişimcisilerini yakalarken, kullandıkları ve plakası çamur ile kapatılan 34 VP 6385 plakalı minibüse el koydu. Polis yapılan sorgulamadan sonra soygun girişiminde bulunanlara yardım ettiği öne sürülen 13 yaşındaki S.Ç. ile 14 yaşındaki M.S.'yi de yakaladı. Polis, olayla ilgili 2 kişiyi daha arıyor.

Sorgulamaları devam eden zanlılar, ‘hırsızlığa teşebbüs’ suçundan adliyeye sevk edilecek. Çocuk zanlıların ifadeleri ise Cumhuriyet Savcısı tarafından alınacak.

 

Haberle ilgili daha fazlası: