Atilla Peker davası ertelendi

Antalya'daki bir kolejin hisselerini zorla ele geçirmek amacıyla örgüt kurma ve tehdit etme suçlarından yargılanan Atilla Peker, İzmir'de hakim karşısına çıktı.

Haberin Devamı

Sedat Peker'in de geçen aylarda sanık olarak ifade verdiği davanın İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasına, başka suçtan Edirne Cezaevinde hükümlü olan ağabeyi Atilla Peker, tutuksuz yargılanan sanık Kutluhan Arslan ve avukatlar katıldı.

Atilla Peker, duruşma öncesi kimlik bilgileri sorulduğu sırada, aylık gelirinin 15 bin YTL olduğunu, inşaatçılık ve reklam işiyle uğraştığını söyledi.

Avukatı aracılığıyla kolej hisselerini aldığını söyleyen Atilla Peker, şöyle dedi:

“Diğer ortak Abdülkadir Özkan aleyhine yerel basında tefecilik ile ilgili yayınlar yapıldığını duydum. İsmimin bir tefeciyle birlikte anılmasını istemedim. Kardeşim Sedat Peker ile görüştüm. Kesinlikle kimseyi hisseyi almak veya satmak için tehdit etmiş, zorla alıkoymuş değilim.”

Tutuksuz yargılanan sanık Kutluhan Arslan da Atilla Peker ile aile dostu olduğunu, aynı kolejin eskiden hissedarı olduğunu, borçları ödeme sıkıntısı çektikleri için Atilla Peker'i hissedar olarak aralarına aldıklarını söyledi.

Haberin Devamı

Mahkeme heyeti, tehdit yoluyla hisseleri elinden alındığı öne sürülen kişilerin şikayetçi olup olmadığının belirlenmesine, ifadesi alınanların sonraki duruşmaya katılmasında bir zorunluluk bulunmadığına ve diğer sanık Tahsin Pehlivanoğlu'nun adresinin tespit edilerek mahkemeye getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 

Haberle ilgili daha fazlası: