GeriGündem Atatürk dedi ve alkış koptu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atatürk dedi ve alkış koptu

Atatürk dedi ve alkış koptu

MARDİN Midyat’ta terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polislerden 32 yaşındaki Nefize Özsoy, dün memleketi Edirne'de yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener de şehidi uğurlayanlar arasındaydı.

Şehit polis Nefize Özsoy'u son yolcuğuna uğurlamak için binlerce Edirneli Selimiye’ye akın etti. Caminin avlusunu ve çevresini dolduran binlerce kişi, cuma namazının bitmesi ve cenaze namazının kılınmasını beklerken okunan hutbe hoparlörle dışarı verildi. Hutbede imamın "Atatürk ve silah arkadaşlarına da" diyerek dua istemesi üzerine, binlerce kişiden alkış tufanı koptu. Alkışlar dakikalarca sürdü.

SULTANAHMET’TE FACİAYI ÖNLEMİŞ
Cenazeye başta Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş çelenk gönderdi. Kılıçdaroğlu'nun çelengi 5 polis tarafından korundu. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm cenaze namazını kıldırırken şehit polisin, İstanbul'da görev yaptığı sırada Sultanahmet Camisi'nde bir faciayı önlediğini söyledi. Kılınan namazın ardından şehit polis Nefize Özsoy meslektaşlarının omuzlarında cenaze arabasına taşındı ve Şehir Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi. 

ARBEDE ÇIKTI
SELİMİYE’deki törenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu camiden ayrıldı. Kalabalıktan bir kişi, "Bölücüleri desteklemeye devam edecek misiniz?' diye laf atınca CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ile Antalya Milletvekili Devrim Kök, provokasyon yapmaması için uyardı. Tartışma arbedeye dönüştü. Ataşehir Belediyesi’nce Kılıçdaroğlu'nu korumakla görevlendirildiği söylenen bir grup da olaya karıştı. Burada arbede yaşanırken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından kentte Kılıçdaroğlu'nu korumakla görevlendirilen partinin gençlik kolları üyeleri de Kılıçdaroğlu'na laf attıklarını sandıkları Ataköy'lü gruba müdahale etti. Kavgada Ataköy'den gelenlerden Ali Haydar Kahraman yaralandı. Şehit babası Süleyman Çetin, tanık olduğu kavgaya “Beni de düşünün” diyerek isyan etti. 

Atatürk dedi ve alkış koptu


ACIYA KARŞI EL ELE
EĞİTİM Fakültesi mezunu olan ve öğretmen olarak ataması yapılmayınca 6 yıl önce polislik mesleğini seçen evli ve bir çocuk annesi Nefize Özsoy’un cenazesi, dün önce helallik için baba evine getirildi. Şehit polisin annesi Hafize, babası Süleyman Çetin ve eşi polis memuru Cumhur Özsoy, bayrağa sarılı tabuta sarılarak ağladı. Nefize Özsoy’un naaşı, ardından sadece şehit cenazelerinin kaldırıldığı Selimiye Camisi’ne götürüldü. Kemal Kılıçdaroğlu, 20 kadar kadın milletvekili ve parti yöneticileriyle, Meral Akşener de cami bahçesinde şehit polisin ailesine taziyelerde bulunarak yanlarında oturdu. Şehit polis Nefize Özsoy’un ailesine taziyede bulunan Kılıçdaroğlu daha sonra tabutu önünde saf tuttu. Cenaze törenine Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hükümeti temsilen AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen ile Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe katıldı. Şehit polis Nefize Özsoy’un 4 yaşındaki kızı Elif ise camiye getirilmedi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False