GeriGündem ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ders geçme notu değişti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ders geçme notu değişti!

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ders geçme notu değişti!

ATA AÖF sınav sonuçları için heyecan giderek artıyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz Yarıyılı online final sınavları sona erdi. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Öte yandan kurum tarafından ders geçme alt sınırı ile ilgili açıklama yapıldı. İşte ATA AÖF sınav sonuçları ile ilgili detaylar

ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. ATA AÖF dönem sınavları her yıl belirli tarihlerde yapılıyor. Güz dönemi final sınavlarının tamamlanmasının ardından sorular ve cevaplar erişime açıldı. 11 Aralık'ta son bulan vize sınavları 22 Aralık tarihinde açıklanmıştı. Yapılan açıklamada ders geçme notu alt sınırının 2020-2021 eğitim öğretim yılı, güz yarıyılından geçerli olmak üzere 30’dan 35’e çıkarılmasına karar verildiği duyuruldu.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgi verilmedi. 11 Aralık'ta son bulan vize sınavları 22 Aralık tarihinde erişime açılmıştı. Atatürk Üniversitesi final sınavları 04 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleşti.

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Ders geçme notu değişti

DERS GEÇME SINIRI 35’E ÇIKARILDI

Kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın 18.03.2016 tarih ve 75850160-106-158- 16196 sayılı yazısında, aynı programı uygulayan üniversiteler arasında haksız rekabetin önlenmesi, ölçme ve değerlendirme sistemlerinde uygulama birliğinin sağlanması ve üniversitelerimizin açıköğretim programlarındaki kalitenin belli bir düzeyin altına düşmemesi için, açık öğretim programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 35’e çıkarılmasına, 26.02.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında karar verildiği belirtilmektedir.

Anılan karara istinaden Fakültemiz programlarında ders geçme notu alt sınırının (FF sınırının) 2020-2021 eğitim öğretim yılı, güz yarıyılından geçerli olmak üzere 30’dan 35’e çıkarılmasına Üniversite Senatomuz tarafından karar verilmiştir. 

Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

False