ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı! Bütünleme sınavları ne zaman?

ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı Bütünleme sınavları ne zaman

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) öğrencileri 16 – 17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen final sınavı sonuçlarını merakla bekliyordu. ATA AÖF final sınavı sonuçları bugün açıklandı. ATA AÖF sonuçlarına nasıl ulaşılır? Bütünleme sınavları hangi tarihte yapılacak? İşte detaylar...

Haberin Devamı

16 – 17 Ocak tarihlerinde final sınavı heyecanı yaşayan ATA AÖF öğrencilerinin merakla bekledikleri sınav sonuçları da yayınlandı. Aslında geçtiğimiz gün yayınlanması beklenen sonuçların Atatürk Üniversitesi yetkilileri tarafından bugün yayınlanacağı bilgisi verilmişti.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Yaklaşık 140 bin Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin 15 gündür büyük bir heyecan ve merakla bekledikleri 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi final sınavları sonuçları açıklandı.

ATA AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ATA AÖF final sınavı sonuçlarını öğrenmek için öğrencilerin OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) ‘https://obs.atauni.edu.tr/’ üzerinden sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. OBS sisteminde öğrencilerin sınav sonuçlarını öğrenebilmesi için istenen bilgileri (T.C. Kimlik numarası, parola) belirlenen alanlara girmeleri gerekmektedir. İstenen bilgiler girildikten sonra öğrenciler ‘Giriş’ butonuna basarak sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Haberin Devamı

ATA AÖF final sınavı sonucunu öğrenen öğrenciler bütünleme sınavına kalıp kalmadıklarını da öğrenecekler. Atatürk Üniversitesi resmi web sitesinde yapılan duyuruda bütünleme sınavına girecek olan öğrenciler için 70 il merkezinde 20 – 21 Şubat 2016 tarihinde bütünleme sınavı yapılacağı bilgisi verildi.

OBS PAROLAMI UNUTTUM

Atatürk Üniversitesi OBS sistemi şifresini unutan öğrencilerin ‘https://obs.atauni.edu.tr/’ web sitesinde bulunan ‘Parolamı Unuttum’ seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelen ekranda yeni şifre oluşturmak için bazı bilgiler (T.C. kimlik no, anne adı ve cep telefonu) istenmektedir. Ardından ‘Gönder’ butonuna tıkladığınızda ise yeni şifre telefonunuza mesaj olarak gelecektir.

Eğer cep telefonu numaranıza herhangi bir mesaj gelmiyorsa sistemde kayıtlı cep telefonu numaranız güncel değil demektir. Bunun için cep telefonu numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. 

Haberle ilgili daha fazlası: