GeriGündem ATA AÖF bütünleme sınavı yarın saat kaçta? ATA AÖF sınav giriş yeri sorgulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ATA AÖF bütünleme sınavı yarın saat kaçta? ATA AÖF sınav giriş yeri sorgulama

ATA AÖF bütünleme sınavı yarın saat kaçta? ATA AÖF sınav giriş yeri sorgulama

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) bütünleme sınavının ilk oturumu 1 Şubat Cumartesi günü 81 ilde düzenlenecek. Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden alacakları sınav giriş belgesi ve kimlik belgeleri ile öğrenciler sınava katılacak. ATA AÖF bütünleme sınavına kısa süre kala öğrenciler sınava dair detayları araştırmaya başladı. Peki, ATA AÖF bütünleme sınavı yarın saat kaçta? ATA AÖF sınav yerleri nasıl sorgulanır? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

2019 2020 öğretim dönemi ATA AÖF sınavları yarın düzenlenecek. Finallerde başarısız olup bütünleme sınavına dahil olan öğrenciler, kendilerine yöneltilen sorulara yanıt arayacak. Öğrenciler sınav giriş belgeleri ile beraber sınava katılacak. Sınava saatler kala öğrencilerin gözü ATA AÖF sınav yeri sorgulama ekranına çevrildi. Peki, ATA AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? ATA AÖF sınavı saat kaçta? İşte, o konular hakkında detaylar.

ATA AÖF SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

ATA-AÖF Güz Yarıyılı Bütünleme Sınavı 01-02 Şubat 2020 tarihlerinde ülkemiz genelindeki 104 sınav merkezinde yapılacaktır. Öğrenciler sınava girerken yanlarında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden alacakları Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir.

ATA-AÖF kimlik kartı olmayan öğrenciler yukarıda “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi” yerine sayılan kimlik belgelerinden herhangi biriyle sınava girebilirler. Sına yerleri OBS sistemi üzerinden öğrenilecek.

SINAV GİRİŞ BELGENİZİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV SAAT KAÇTA?

ATA AÖF Güz Dönemi bütünleme sınavları 1 2 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Sınav saatini detaylı öğrenmek için 0850 255 0282 iletişim numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Açıköğretim Programları uygulayan üniversitelerde (Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi) uygulama birliği sağlanması amacıyla Açıköğretim programlarında uygulanması gereken ölçme ve değerlendirme ilkelerini belirleyerek, 18-03-2016 tarih ve 10675850160-106-16196 sayılı yazısıyla bu hususlar üniversitelere dağıtılmış ve bu konuda yasal düzenlemelerin yapılması gerektiği bildirilmiştir.

Adı geçen düzenlemede:

“Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı götürmesi” hükmüne yer vermiştir. Bu nedenle tüm sınavlarda 4 yanlış 1 doğru cevabı götürmektedir.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False