Asmalımescit'te 'masa' operasyonu

Asmalımescitte masa operasyonu

Beyoğlu’nun eğlence denildiğinde ilk akla gelen yerlerinden Asmalımescit mevkiinde ‘masa kaldırma’ operasyonu tüm hızıyla devam ediyor.

Haberin Devamı

İŞTE ASMALIMESCİT'İN SON HALİ

 

Sofyalı sokakta yer alan bütün sandalye ve masalar toplanmaya başlandı.


Cumartesi günü Beyoğlu Belediyesi tarafından Asmalımescit’te yer alan bütün işletmelere gönderilen resmi belgede en geç Pazartesi günü akşam saat 17:00’a kadar masaların kaldırılması isteniyordu.  Bugün ise tüm mekan sahipleri çalışanlarıyla beraber öğleden sonradan itibaren sokakta hummalı bir çalışma başladı. Bütün sandalye ve masaları depolara kaldırıldı..

 

ÇALIŞMALAR 1 AY ÖNCEDEN BAŞLAMIŞTI
 

Beyoğlu Belediyesi’nin mekanların önündeki masalara sınır getirmekle ilgili çalışmaları 1 ay öncesinden başlamıştı. Dışarıya masa koymak için izin alan Asmalımescit kafelerinin önüne beyaz sınır çizgileri çizilmişti. İzin alan her işletme için masa koyma sınırını gösteren fotoğraflı bir evrak hazırlanmıştı. Masa başına 40-80 TL arası işgaliye ödeyen işletmeler mekanlarının önüne masa ve sandalye koymuştu. Ancak onların masaları da kaldırıldı.
 

Beyoğlu Belediyesi tarafından operasyonlar sonrası yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizde söz konusu kontrolsüz yol işgallerine yönelik belediyemizin yaptığı denetleme çalışmaları tamamiyle izinsiz olarak yapılan işgallere yöneliktir” dendi.

Haberle ilgili daha fazlası: