GeriGündem Kahreden anlar! Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  73
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahreden anlar! Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

İran'da düşen jette yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlandı. Kazada hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer, tabutun başından bir an olsun ayrılmazken, genç kızın babası Hüseyin Başaran gözyaşlarına boğuldu. İşte dün cenaze törenlerinde yaşananlar...

İRAN'da düşen jette hayatını kaybeden pilot Melike Kuvvet, kabin görevlisi Eda Uslu, yolculardan Mina Başaran, Sinem Akay, Burcu Gündoğan Urfalı, Liana Kalma Hananel, Jasmin Baruh Siloni, Ayşe And ve Aslı İzmirli son yolculuklarına uğurlandı.

BABA HÜSEYİN BAŞARAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İran'da düşen jette hayatını kaybeden Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğan için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde tören düzenlendi. Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer, tabutun başından bir an olsun ayrılmazken, genç kızın babası Hüseyin Başaran gözyaşlarına boğuldu. 

Cenaze törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, BJK Teknik Direktörü Şenol Güneş de katıldı.

Cenaze namazında Mina Başaran’ın babası Hüseyin Başaran, annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran, nişanlısı Murat Gezer, Burcu Gündoğar Urfalı’nın eşi Sinan Urfalı, annesi Gonca Dadıki, babası Haluk Gündoğar ile Sinem Akay’ın annesi Gamze Akay ve babası Çetin Akay taziyeleri kabul etti.

Mina Başaran'ın tabutunun üzerine nişanlısı tarafından pembe güllerle kaplı "Murty'n" yazılı çiçek buketi konuldu.

Burcu Urfalı'nın eşi Sinan Urfalı ise eşinin şalının bir an olsun boynundan çıkarmadı.

Baba Hüseyin Başaran kızının tabutuna bakarak gözyaşı döktü. Murat Gezer, nişanlısının tabutunun başından bir an olsun ayrılmazken, genç kızın bazı yakınları tabuta sarılarak ağladı. 

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından helallik alındı. Bu sırada hayatını kaybedenlerin yakınları gözyaşı döktü. Cenazeler omuzlarda cenaza aracına konuldu. Mina Başaran'ın naaşı Göktürk Mezarlığı'na , Sinem Akay'ın ve Burcu Gündoğan Urfalı'nın cenazeleri ise Edirnekapı Mezarlığı'na götürüldü. Cenazeler gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı. 

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...


Hayatını kaybedenleri uğurlamak üzere camiye gelenler cami avlusuna sığmadı. 3 genç kadının cenazesinde büyük kalabalık vardı.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

Mina Başaran'ın kardeşi Can ve annesi Beril Başaran da cenazeyi almak için gasilhaneye geldi. 

Uçak kazasında ölenlere veda

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

Burcu Gündoğar Urfalı'nın eşi Sinan Urfalı, eşinin tabutuna sarıldı

AYŞE AND VE ASLI İZMİRLİ'YE VEDA

İran’daki uçak kazasında ölen Ayşe And ve Aslı İzmirli, Zincirlikuyu Camisi’de düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuklarına uğurlandı.

Ayşe And ve Aslı İzmirli’nin cenazeleri saat 12.00 sıralarında Zincirlikuyu Camisi’ne getirildi. Acılı aileler, cenazelerin camiye getirilmesiyle gözyaşlarına boğuldu.

Cenaze aracından indirilen Ayşe And’ın tabutuna annesi Ayşıl Eke de gözyaşları içinde omuz verdi. Ayşe And’ın taziyesini babası Ekber And, annesi Ayşıl Eke, kardeşi Mehmet And; Aslı İzmirli’nin taziyesini ise babası Coşkun İzmirli, annesi Gülay İzmirli ile nişanlısı Bassam Houssami’nin aralarında olduğu yakınları kabul etti. Taziyeye gelenler cami avlusuna sığmadı.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

Tabutları yan yana konulan her iki arkadaşın çiçek buketleri içindeki resimleri tabutun başında yer aldı. Başta aileler olmak üzere arkadaşları ve yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Cenazeye iş dünyasından çok sayıda isim de katıldı.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...
Aslı İzmirli'nin turizmci nişanlısı Houssami ailesiyle birlikte Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine gelerek cenazeyi teslim aldı.Hayli üzgün olan Houssami burada taziyeleri kabul etti. 

BASSAM HOUSSAMİ’DEN NİŞANLISINA SON VEDA

Ayşe ve Aslı için alınan helalliğin ardından öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Kaybettiği nişanlısının tabutuna cenaze aracına kadar omuz veren Bassam Houssami, nişanlısının tabutunu öperek uğurladı.

AYNI MEZARLIKTA DEFNEDİLDİLER

İki arkadaşın cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki yaklaşık 500 metre mesafede olan aile kabristanlıklarında toprağa verildi.ÿ

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

Aslı İzmirli'nin anne ve babası gözyaşlarına boğuldu

Ayşe And'ın annesi: Şimdi gelin oldun kızım

LİANA HANANEL’İN CENAZE TÖRENİ

İran'daki kazanın kurbanları arasında olan Liana Hananel için saat 12.00’de Ulus Musevi Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Hananel’in ailesi, arkadaşları ve çok sayıda yakını katıldı.

Törenin ardından Hananel’in tabutu omuzlara alınarak defnedileceği mezarlığa götürüldü. Bu sırada Liana Hananel’in eşi Erol Hananel’in gözyaşları içinde tabutu omuzladığı görüldü.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

JASMİN BARUH'A VEDA

Aynı uçak kazasında yaşamını yitiren Jasmin Baruh için de Aşkenaz Musevi Cemaati Mezarlığı’nda saat 13.30’da tören düzenlendi. Törene Baruh’un ailesi, arkadaşları ve yakınları katıldı. 

Cenaze töreninde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Mezarlıkların önlerine zırhlı polis araçları konuşlandırıldı, özel harekât polisleri mezarlıkların çevresinde nöbet tuttu.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

Törenin ardından Jasmin Baruh burada toprağa verildi.

MELİKE KUVVET’İN CENAZESİ KONYA’DA UĞURLANDI

Kazada hayatını kaybeden pilot Melike Kuvvet, Konya'da toprağa verildi. Türk bayrağı sarılan tabutunun üstüne askeri pilot uçuş elbisesi bırakılan Melike Kuvvet'in naaşı başında silah arkadaşları saygı nöbetinde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kumpas kurularak Türk Hava Kuvvetleri'nden atılmasıyla özel sektörde çalışmaya başlayan ve İran’da düşen Challenger 604 tipi özel uçağın ikinci pilotu Melike Kuvvet Konya’da son yolculuğuna uğurlandı. 

Pilot Melike Kuvvet'in cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Kuvvet’in cenazesi gece yarısı uçakla memleketi Konya'ya getirildi. Kadın pilot için defnedileceği Üçler Mezarlığı yanındaki Hacıveyis Camisi'ne cenaze töreni düzenlendi. Törene ailesinin yanı sıra yakın arkadaşları ve uçuş okulu öğrencileri de katıldı. Anne Emine, ablası İlknur Kuvvet ve yakınları, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşları döktü. Kadın pilotun tabutuna Binbaşı rütbeli pilot uçuş tulumu bırakılırken daha önce birlikte görev yaptığı arkadaşları saygı nöbeti tuttu. Melike Kuvvet, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

BİNBAŞI RÜTBESİYLE ORDUYA DÖNECEKTİ

Melike Kuvvet'in pilot yüzbaşı olarak görev yaparken FETÖ kumpasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edildiği ve açtığı davaları kazanarak mayıs ayında Binbaşı rütbesi ile tekrar göreve dönmeyi beklediği öğrenildi. Kadın pilotun ihraç edilmesi sonrası özel jet pilotluğu yaparak, İstanbul'da özel bir üniversitede Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri öğretim görevlisi olarak ders veriyordu.

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

KABİN MEMURU EDA USLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Düşen jette kabin memuru olan Eda Uslu da son yolculuğuna uğurlanıyor. Uslu'nun cenazesi camiye getirilirken, annesi ve kız kardeşi tabut başında uzun süre gözyaşı döktü. 

Uslu'nun tabutu sevenlerinin omuzlarında cenaze töreninin düzenleneceği Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camisi'ne getirildi. Burada Uslu'nun annesi, kız kardeşi ve ağabeyi taziyeleri kabul etti. Acılı ailenin tabut başında uzun süre gözyaşı döktüğü görüldü. Uslu için öğle namazının ardından cenaze namazı kılınacak.

Uçak kazasında ölen Eda Uslu son yolculuğuna uğurlandı

Kahreden anlar Düşen jette yaşamını yitirenlere veda...

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle