GeriGündem Aslan Mişa'dan ayrılamıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aslan Mişa'dan ayrılamıyor

Hayatının yarısını aslan bakıcılığı yaparak geçiren İzmir Hayvanat Bahçesi'nin emektarı Hacı Gürcan emekliliğini 1,5 yaşındaki yavru aslan Mişa'dan ayrılmamak için iki yıldır erteliyor.

Hacı Gürcan, özellikle yavruyken bakımını üstlendiği aslan Mişa ile çok iyi bir diyalog kurduğunu belirterek, ''Mişa bensiz ben Mişa'sız yapamayız. Ben olmadığım zaman Mişa yemek bile yemiyor. Onu bırakıp gitmem mümkün değil. Mişa gibi diğer aslan ve kaplanlar elimde büyüdü. Bu yüzden emekli bile olamıyorum'' şeklinde konuştu.

İzmir Hayvanat Bahçesi'nde 20 yıldır aslan ve kaplanlara bakan Gürcan, ''Hepsi beni tanıyor. Kafeslerine bile rahatça girip çıkıyorum. Yiyeceklerini ben veriyorum. Onları yıkıyorum. Bugüne kadar tüm aslan ve kaplanlara hep güler yüzlü, sevecen, ilgili ve alakalı yaklaştım. Bu yüzden de diyaloglarımız her zaman iyi oldu'' dedi.

Evli ve 4 çocuk babası Hacı Gürcan, aslan ve kaplanlara gösterdiği ilgiyi kendi çocuklarına ve ailesine gösteremediği kaydederek, ''Çocuklarımla bugüne kadar yeteri kadar ilgilenemedim. Bu yüzden ailemle tartışmalarım da oldu. Alışverişe ve pazara bile gitmiyorum'' diye konuştu.

Herşeye rağmen aslanlardan ürktüğünü de söyleyen Hacı Gürcan, unutamadığı bir anısını da şöyle anlattı:

''Bakıcılığını üstlendiğim bir aslan doğum yaparak 4 yavru dünyaya getirmişti. Yavru aslanları güneşe çıkarmam ve bakımını yapmam gerekiyordu. Kafese girip yavruları annesinin yanından almak istedim. Ancak anne aslan üzerime doğru yürüyerek beni kafese sıkıştırdı. Tam beni yiyeceğini düşündüğüm anda aslan beni affetti ve yeniden yavrularının yanına gitti.''

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle