GeriGündem Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı? 15 tatil ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı? 15 tatil ne zaman?

Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı? 15 tatil ne zaman?

15 tatil ya da bir diğer ifade ile yarıyıl tatilinin tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı resmi bilgiler ile internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler...

Eylül ayında 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlangıcını yapan öğrenciler, 15 tatil için sabırsızlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2018- 2019 iş takvimi ile birinci ve ikinci kanaat dönemine dair detayları paylaşmıştı. Buna göre, ikinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak?

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İnternet üzerinden araştırılan Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestir tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

TATİL NASIL GEÇİRİLMELİ?

YENİ SİSTEME ADAPTE OLUN
- Özellikle sınav sisteminin değişmesi, karşımıza soru formatında da önemli farklılıklar çıkardı. Adayların bu yeni formata adapte olması için benzer testlere ağırlık veren bir çalışma yürütmesi göz ve zihin aşinalığı kazanması bakımından yararlı olur.

BOL BOL TEST ÇÖZÜN
- Bir haftalık çalışma sürecinde daha çok test örnekleri üzerinden çalışma programı tasarlanabilir. Bu, sınav denemesi şeklinde yapılabileceği gibi çeşitli testler ve soru bankaları üzerinden de olabilir.

YANITLARI ANALİZDEN GEÇİRİN
- Bir testi veya sınav denemesini çözdükten sonra geri dönüp sonuçları ve cevapları sıkı bir analizden geçirmek de öğrenmeyi pekiştirecektir.

BİYOLOJİK AYARINIZI BOZMAYIN
- Tatilde uyku, beslenme ve dinlenme düzeninin de okul sürecinde olduğu gibi sağlanması gerekiyor. Çünkü bu dönemde bozulan biyolojik ayarı, okul başladığında tekrar olağana döndürmek bazen birkaç haftayı alabiliyor.

BAŞARI İÇİN DENGE ÖNEMLİ
- Tabi ki sadece uzun süre çalışanların değil, çalışmalarını dengeli, düzenli ve programlı yapabilenlerin daha başarılı olabileceklerini hatırlatmak isterim. Bu dengeye dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimi sömestr.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False