GeriGündem Armutlu'da tedirgin eden buhar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Armutlu'da tedirgin eden buhar

Armutlu'da tedirgin eden buhar
refid:19180169 ilişkili resim dosyası

YALOVA’nın Armutlu İlçesi’ne bağlı Mecidiye Köyü’nde topraktan çıkan buhar çevre sakinlerini tedirgin etti.

Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, TÜBİTAK ve İstanbul Üniversitesi’nden gelen uzmanların inceleme yaparak toprak ve buhar örneği aldığı yerin yakınındaki evin kaymakamlık tarafından boşaltılması istendi. Armutlu Kaymakamı Şevket Atlı, uzmanların yaptığı incelemenin ilk sonuçlarının Perşembe günü açıklanacağını belirtti.   

BUHAR TEDİRGİN ETTİ / FOTO GALERİ

Mecidiye’de Hakkı Yener adlı vatandaşın evinin yanında geçen hafta bir çöküntü oluşarak içinden buhar çıkmaya başladı. Kaymakamlığa haber verilmesi üzerine ilk olarak Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri olayın yaşandığı yerde inceleme yaptı. Ardından TUBİTAK ve İstanbul Üniversitesi’nden gelen uzmanlar buharın çıktığı yerden toprak ve buhar örneği aldı. Armutlu Kaymakamlığıda, buharın çıktığı yerin yanındaki Hakkı Yener’e ait evin boşaltılmasını istedi.
 
’SICAK SU DA OLABİLİR’

Muhtarlık Azası Emin Şimşek, oluşan çöküntüden bir haftadan beri buhar çıktığını belirterek şunları anlattı:

"Buharın hemen yanındaki elektrik direğiyle bir ilgisi olabileceğini düşünerek önce TEDAŞ’a haber verdik. TEDAŞ’tan iki defa ekip geldi. TEDAŞ’tan kaynaklanan bir problem olmadığı anlaşıldı. Sonra durumu Kaymakama bildirdik. Daha sonra Afet Acil Durum Müdürlüğü’nden ekipler geldi. Sonrasında da TUBİTAK’tan geldiler. Tahlillerini aldılar. Bize net bir şey söylemediler. Biz de tahlil sonuçlarının çıkmasını bekliyoruz. Bu dumanda insanın midesini bulandıran bir koku var. Ayrıca buradan içeride su kaynar gibi sesler de geliyor. Depremden önce de Van’da da böyle şeyler olmuş. Bu da bizi ve köylümüzü tabiiki korkutuyor. Evlerimizde rahat uyuyamıyoruz. Deprem öncüsü mü,yoksa zehirli bir gaz mı bilmek istiyoruz. Bize net sonucun söylenmesini istiyoruz. Sonucun önümüzdeki günlerde belirleneceği ifade edildi. Kaplıca da var yakında. Sıcak su da olabilir."

’KALACAK YERİM YOK’

Boşaltılması istenen evin sahibi Hakkı Yener de, daha önce burada böyle bir buhar olayı yaşanmadığını söyledi. Evinin boşaltılmasının istendiğini, ancak kalacak yeri olmadığı için taşınamadığını belirten Yener, "Uzun yıllardır buradayım. Böyle bir şey daha önce görmedim" diye konuştu.

Armutlu Kaymakamı Şevket Atlı ise, bölgede Afet Müdürlüğü’nün ardından TUBİTAK ve İstanbul Üniversitesi’nden uzmanların incelemeler yaptığını kaydederek, "Önlem olarak evi boşaltılmasını istedik. Uzmanlar tarafından toprak ve buhar örnekleri alındı. Perşembe günü sonuçlar belli olacak. Topraktan çıkan dumanın su buharı olma olasılığının yüksek olduğu bize ifade edildi." diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False