GeriGündem Arınç'tan flaş açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç'tan flaş açıklama

Arınç'tan flaş açıklama
refid:25115299 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 1. Çocuk ve Medya Kongresi’nde katıldığı toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.Arınç bir gazetecinin çocuklardan örnek vererek 'küstüğünüz biri var mı' sorusuna 'Şu anda yok' cevabını verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda katıldığı 1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arınç, çocuklara ilgili soruları cevaplayacağını söylerken, basın mensuplarının çocuklarla başlayıp Başbakan Tayyip Erdoğan’la öğrenci evleri nedeniyle yaşadıkları gerginliği ima eden soruları karşısında gülümsedi. Arınç, aktif siyasete son vermek gerektiğine inandığını söyledi.

'KÜSTÜĞÜNÜZ BİRİ VAR MI' SORUSUNA BÖYLE CEVAP VERDİ / HÜRRİYET TV

Arınç bir gazetecinin, "Hepimizin çocukluğunda vardır. Sizin de başınıza gelmiştir. Zaman zaman küstüğümüz oluyor. Sizin şu an siyasi çevrede küstüğünüz biri var mı?" sorusuna gülümseyerek, "Bak bak yaramaza bak, içine bir çocuk ekledi, hap gibi bir şey yaptı. Neyse çocukların hatırına cevaplayayım. Şu anda yok" dedi.

''AKTİF SİYASETE SON VERMEK GEREKTİĞİNE İNANIYORUM''

Arınç, "Çocuklarla daha fazla zaman geçirmekten bahsettiniz. Acaba siyaseti bırakıp torunlarınızla daha fazla zaman geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Eğer böyle bir planınız varsa yeni mi karar verdiniz yoksa daha önce mi?'' şeklindeki soruya şu karşılığı verdi:
"Uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Artık aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. Bu arkadaşımın içine gizlediği soruyla alakalı değil. En azından ben 3-4 yıldan bu yana çıktığım televizyon programlarında bu 3 dönemle ilgili olarak çok olumlu karşıladığımı esasen benim de aileyle birlikte aktif siyasete bir son vermek gerektiğini kabul ettiğimi söylemiştim. Bu bence çok doğru. Bütün siyasetçiler için de geçerli. Gerçi benden başka bunu hiç söyleyen de çıkmadı ama siyasetçinin aktif siyasete son vermesi ya da bir ara vermesi, gerekiyor. Bu siyasetin kendi doğasının da gereğidir. Kendi içinde bir dönüşümü, gençleşmenin, farklılaşmanın da unsuru olmalı. Tabii çocuklarımıza ve torunlarımıza daha fazla zaman ayırmak mümkün olabilir. Ama sadece bu maksatla değil siyasete ara verme isteğimiz. Bir yorulmanın, bir yenilenmenin, bir dinlenmenin, biraz daha fazla okumanın, sosyal konulara biraz daha fazla zaman ayırmanın belki imkanını bulacağım. Aktif siyaseti bir gün bıraktığımızda Allah ömür de verirse torunlarımla biraz daha yakından ilgilenmek belki eğitimlerine, bilinçlenmelerine, bugün kongresini yaptığımız medya okur yazarlığı konusunda onlara daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız."

''DİYARBAKIR’DAKİ PROĞRAMLARA KATILACAĞIM''

"Diyarbakır’a gidecek misiniz?" sorusu üzerine, "İnşallah Diyarbakır’daki programlara katılacağım. Sayın Başbakan davet ettiler. İnşallah birlikte gideceğiz. Zaten ben her fırsat bulduğumda Diyarbakır’a, Şırnak’a bölgedeki illere gidiyorum" dedi.

DERSHANE SORUSUNA YANIT VERMEDİ

Arınç, dershanelerin kapatılması ile ilgili iddialar ile ilgili sorulan soruya ise yanıt vermedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle