Arınç: Bizi kimse birbirimize düşüremez

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde diğer partilerin adaylarını düşman olarak görmediklerini söyledi. Arınç, kendi partileri için ise, “bizi kimse birbirimize düşüremez” yorumu yaptı.

Haberin Devamı

Bülent Arınç Bursa’nın Mudanya ilçesinde partisinin Mudanya Belediye başkan adayı Arif Bayrak’ın seçim ofisi açılışına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Arınç, şunları söyledi:
“11 yıldan beri ülkemize hizmet ediyoruz, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizi kimse birbirine düşüremeyecek, 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz. Değerli dostlarım Mudanyalı kardeşlerim, inşallah 30 mart seçimlerinin ilk müjdesini, ilk başarılı haberini Mudanya’dan duyacağımıza inanıyorum, o günün ülkemize hayırlar getirmesini Mudanya’mıza daha çok mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Seçimlerde yarışacak diğer partileri düşman olarak görmediklerini dile getiren Arınç şöyle konuştu:
“Biz particilik peşinde değiliz, biz rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz, hepsi bizim dostlarımız hepsi bizim arkadaşlarımız, hangi partinin adayı olursa olsun, hiçbirisine kem gözle bakmayız. Biz siyasette saygıyı siyasette üslubu hakim kılmak istiyoruz. Ama bizim bir tek farkımız var, daha çok hizmet edeceğiz.”

Haberle ilgili daha fazlası: