GeriGündem Arena'ya güvenlikten tam not
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arena'ya güvenlikten tam not

Arena Bilgisayar A.Ş'nin Online Satış sitesi "www.arena.com.tr" World Wide Web Consortium (W3C) tarafından Türkiye'nin ilk ve tek P3P (Platform for Privacy Preferences Project) uygulanan sitesi olarak tanındı ve dünyanın en son P3P standardını uygulayan 20 Sitesi arasında yeraldı.

Elektronik ticarette Türkiye'nin en yüksek cirosuna sahip olan Arena Bilgisayar A.Ş. bu uygulaması ile de bir ilke daha imza atmış oldu.

P3P, "World Wide Web Consortium" tarafından web sitelerinin standart bir formatta gizlilik uygulamalarını kullanıcılara aktarmalarını sağlayan yeni bir endüstri standardıdır. Buradaki amaç kullanıcıların en kolay yoldan, sitelerin gizlilik politikasına güvenmelerini sağlamaktır.

P3P uyumlu siteler kullanıcının Internet tarayıcı ayarlarındaki güvenlik tercihleri ile sitenin gizlilik uygulamasının uyumunu otomatik olarak kontrol etmekte ve kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Bu sayede "www.arena.com.tr" Microsoft Internet Explorer 6 gibi en son güvenlik teknolojilerini kullanan tarayıcılarla da uyumlu ender sitelerden biridir. P3P'nin amacı kullanıcıların Internet üzerinde verdikleri bilgilerin belirtilen amaçlardan başka amaçlara kullanılmayacağına olan güvenin arttırılmasıdır.

Daha geniş bilgi için:
http://www.w3.org/P3P/compliant_sites

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False