GeriGündem Ardahan'da yarın okullar tatil mi? İşte Valilikten yapılan açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ardahan'da yarın okullar tatil mi? İşte Valilikten yapılan açıklama

Ardahan'da yarın okullar tatil mi? İşte Valilikten yapılan açıklama
Abone Olgoogle-news

Ardahan’da okullar tatil mi sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. Ardahan'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Olumsuz hava şartları nedeniyle Ardahan Valiliği tarafından il genelinde okullar tatil edildi.

Ardahan'da yoğun  kar yağışı ve ulaşım aksaklıkları sebebiyle okullar yarın (salı günü) tatil edildi. Beyaz örtüyle kaplanan il genelinde yaşanan buzlanma nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşandı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ardahan Valiliği, yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda şiddetli kar yağışı ve fırtına sebebiyle, görüş mesafesinin de çok azalmasından dolayı eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, "Engelli ve hamile kamu personeli de izinli sayılacaktır.

Sürücülerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için yola çıkmamaları önemle duyurulur" denildi.

ARDAHAN'DA ULAŞIMA KAR ENGELİ

Ardahan’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kar yağışı ve fırtınanın etkili olduğu Ardahan’da kent merkezi beyaz örtü ile kaplanırken şehir içi ve şehirler arası yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Ardahan-Posof-Türkgözü karayolundaki 2 bin 540 rakımlı Ilgar Geçidi ve Ardahan-Şavşat-Artvin karayolu üzerindeki 2 bin 640 rakımlı Sahara Geçidi’nde kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Ardahan-Göle karayolunda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle trafik durdu. Ardahan’dan Göle istikametine giden sürücüler görüş mesafesi olmayan yoldan geri dönmek zorunda kaldı. Tipi nedeniyle araçlarından dışarıya çıkamayan sürücüler yolun açılmasını beklerken, araçları kara saplanan sürücüler ise iterek çıkarmaya çalıştılar.

False