GeriGündem 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir?

2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir?

2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce Açıköğretim Lisesi okuyan öğrenci tarafından oldukça merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Zorunlu veya isteğe bağlı olarak eğitimine açıköğretimde devam eden öğrenciler, 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınavlarına girdi. Şimdi de öğrenciler AÖL sınav sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Peki, 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir? İşte detaylar.

AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Türkiye genelinde on binlerce öğrencinin öğrenimlerini tamamlamak için katılım sağladığı sınav sonrası, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sorgulanmaya başlandı. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanması beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgiler

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Zorunlu veya isteğe bağlı olarak eğitimine açıköğretimde devam eden öğrenciler, 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınavlarına girdi. Sınava çalışarak istediği krediyi almak için azim gösteren öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla beklemeye başladı. MEB'in yayımladığı takvime göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınav sonuçları 31 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak.

AÖL SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False