GeriGündem AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır? Açık Lise sınav yeri sorgulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır? Açık Lise sınav yeri sorgulama

AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır? Açık Lise sınav yeri sorgulama

AÖL 1. dönem sınavları için sayılı gün kalması nedeniyle öğrencileri sınav yeri telaşı sardı. Sınava girecekleri yeri merak eden açık lise öğrencileri, sık sık MEB'in resmi sayfasını ziyaret ederek AÖL sınav yerlerini takip ediyor. Öğrenciler yer bilgisini de içeren sınav giriş belgesini online sistem üzerinden görüntüleyip çıktısını alabilecekler. Peki AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır?

9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1. dönem oturumları için hazırlıklar sürüyor. Öğrenciler bir yandan çıkmış soruları incelerken bir yandan da sınav yerlerinin belli olup olmadığını sorguluyor. AÖL sınav yeri sorgulaması Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi sayfası üzerinden gerçekleşiyor. Peki Açık Lise (AÖL) sınav yerleri belli oldu mu?

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

AÖL sınav giriş belgesi, Açıköğretim Lisesi internet sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Bu belgelerin erişime açılması, sınavdan kısa bir süre önce gerçekleşmektedir. 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınav giriş belgelerinin çarşamba gününe kadar açıklanması bekleniyor.

AÖO (AÇIKÖĞRETİM ORTAOKULU) SINAV YERLERİ DUYURULDU MU?

Sınavlar 2 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacak.

I. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 9 Aralık 2017 Cumartesi 14.00

Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

SINAVA GİRMEDEN ÖNCE ÇIKMIŞ SORULARLA KENDİNİZİ SINAYIN

Sınava girecek olan öğrenciler için çevrimiçi test imkanı sunan Milli Eğitim Bakanlığı, sınav öncesinde öğrencilerin kendisini sınamalarına imkan tanıyacak. Daha önceki Açık Öğretim Okulları sınavlarında çıkmış sorulardan oluşan testler, çevrimiçi testler bünyesindeki derslerin listesi "DERS SEÇ" bölümünde listelenmektedir.

Öncelikle hangi dersten test çözmek istiyorsanız o dersi seçip "DEVAM" butonuna tıklayınız. Seçilen dersin bünyesinde, kaç tane test varsa "TEST SEÇ" bülümünde listelenecektir. "TEST SEÇ" bölümündeki testlerden bir tanesini seçip "DEVAM" butonuna tıklayınız. Daha sonra oluşan butona tıkayıp testi başlatabilirsiniz. Testi bitirmek için sayfanın sonundaki "TESTİ BİTİR" butonuna tıklayıp, testin değerlendirmesini gelen sayfanın altında görebilirsiniz. 

TEST ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KKTC'DE SINAVA GİRECEKLER İÇİN MEB'DEN UYARI

9-10 Aralık tarihinde Türkiye ile birlikte KKTC'de de düzenlenecek olan AÖL sınavları için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Sınav saatlerinin Türkiye'ye göre değişkenlik göstereceğini açıklayan MEB, 9 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan 1. oturumun saat 08.30'da, 2. oturumun ise 13.00'da gerçekleşeceğini açıkladı. 10 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3.oturum ise sabah saat 08.30'da başlayacak. 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False