AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı? Dönem sonu sınavları ne zaman?

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı Dönem sonu sınavları ne zaman

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem ders seçme işlemlerinin 8 Şubat 2016 tamamlanmasının ardından öğrenciler 2. dönem sınav giriş yerlerinin açıklanmasını beklemeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan iş takvimine göre sınav giriş yerlerinin bugün açıklanması bekleniyor. Peki, AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL dönem sonu sınavları ne zaman? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Haberin Devamı

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Ders seçme ve sınav yeri güncellemesinin yapılmasıyla beraber öğrenciler dönem sonu sınavları için sınav giriş yerlerinin açıklanmasını beklemeye başladılar. MEB tarafından yayınlanan 2016 iş takvimine göre sınav giriş yerlerinin 14 Mart 2016 (bugün) açıklanması bekleniyor.

AÖL DÖNEM SONU SINAVLARI NE ZAMAN?

Açık Öğretim Lisesi ilk dönem sınavları 2 – 3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılmış, sınav sonuçlarının açıklanması gecikmişti. AÖL 2. dönem sınavları ise 19 – 20 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Binlerce öğrencinin ter dökeceği sınavın sonuçları ise 28 Nisan 2016 tarihinde yayınlanacak.

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı Dönem sonu sınavları ne zaman

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin her dönem kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu da öğrencilerin bir yıl içinde 3 kere kayıt yenilemesi yapacağı anlamına geliyor. Peki kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır?

Kayıt yenilemesi yapacak olan öğrencilerin, işlem için belirlenen 30 TL tutarındaki ücreti anlaşmalı bankalara (Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası) yatırması gerekmektedir. Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrencilerin ücretini yatırmasının ardından kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılacak ve AÖL sisteminde öğrencinin kaydı aktif hale gelecektir.

Haberin Devamı

Kaydı yenilenen öğrenciler daha sonra sınava girecekleri dersleri seçebilirler.

Ancak öğrencilik durumu silik olan veya ücret muafiyeti bulunan öğrencilerin kayıtlarını yine eskisi gibi irtibat bürolarından yapmaları gerekmektedir.

AÖL 2016 İŞ TAKVİMİ

MEB tarafından belirlenen AÖL 2016 iş takvimi şu şekildedir;

AÖL 2. Dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi başlangıç tarihi – 18 Ocak 2016

AÖL 2. Dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi bitiş tarihi – 8 Şubat 2016

AÖL 2. Dönem sınav giriş yerlerinin yayınlanması – 14 Mart 2016

AÖL 2. Dönem sonu sınavlarının yapılması – 19 – 20 Mart 2016

AÖL 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri – 28 Nisan – 12 Mayıs 2016

AÖL 3. Dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi başlangıç tarihi – 28 Nisan 2016

AÖL 3. Dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi bitiş tarihi – 13 Mayıs 2016

Haberin Devamı

AÖL 3. Dönem sınav giriş yerlerinin yayınlanması – 20 Haziran 2016