AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti

Güncelleme Tarihi:

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor İşte Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti
Oluşturulma Tarihi: Şubat 09, 2021 11:26

AÖL kayıt yenileme işlemleri devam ediyor. Açık Öğretim Lisesinde eğitim gören öğrenciler işlemlerini 22 Ocak’tan itibaren yapmaya başladılar. 2020/1. Dönem kayıt yenileme ücretini yatıran öğrencilerin kayıtları, sistem tarafından otomatik olarak yenileniyor. İşte AÖL kayıt yenileme ücreti ve işlemleri hakkında merak edilenler

Haberin Devamı

AÖL kayıt yenileme tarihleri araştırılıyor. AÖL 2020/1. Dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 22 Ocak - 15 Şubat tarihleri aralığında yapılabiliyor. Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrencilerin, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemeleri gerekiyor. 2021 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav ücret olarak 50 TL ve halk eğitim merkezi okul aile birliği hesabına; 5 TL olarak belirlendi.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Açık Öğretim Lisesi 2020/1. Dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 22 Ocak - 15 Şubat 2021 tarihleri arasında olmak üzere öğrencilerimize tekrar açılmıştır. Bu tarihler arasında yatırılan kayıt yenileme ücretleri sistemde; "AÇIK ÖĞR. KUR.(ORTA-LİSE)1.DÖN. YENİ. KAY. KAYIT YEN." olarak görüntülenmektedir.

Haberin Devamı

2020/1. Dönem kayıt yenileme ücretini yatıran öğrencilerimizin kayıtları, sistem tarafından otomatik olarak yenilenmektedir. Bazı öğrencilerimiz ise 1 Ocak - 21 Ocak 2021 tarihleri arasında  Açık Öğretim Lisesi 2020/2. dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için ücret yatırmış olup durumda olan öğrencilerimizin kendi şifreleri ile girdikleri Açık Öğretim Lisesi sisteminden "Öğrenci Genel Bilgileri" sekmesi altında bulunan "Ücret Bilgileri" kısmını kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu ekranda "AÇIK ÖĞR. KUR. (ORTA-LİSE) 2. DÖN. YENİ. KAY. KAYIT YEN." ücreti görülüyorsa öğrencilerimizin otomatik kayıt yenilemesi yapılmayacak olup; 2020/1. Dönemi için ayrıca kayıt yenileme ücretini yatırmaları gerekmektedir.

KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Ders seçimi ile ilgili olarak;

Öğrencilerimiz ders seçimlerini yaparken; öncelikle başarılması gereken o dönemin tüm ortak (zorunlu) derslerini almaları gerekmektedir. İlgili dönemin tüm ortak dersleri alındıktan sonra öğrencilerimizin dönem ders kredilerini seçmeli derslerle 35 (Otuz Beş) krediye tamamlamaları uygun olacaktır.

AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor İşte Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti

Haberin Devamı

Öğrencilerimizin ders seçimleri kontrol edildiğinde, birçok öğrencimizin 2020/1 dönem sınavı için sadece 1 (Bir) ders seçtikleri görülmektedir.  Bu durumdaki öğrencilerimize sistem tarafından otomatik ders ataması yapılmamaktadır.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından sistem üzerinde zaman zaman öğrencilerimizin bilgi güncelleme iş ve işlemleri yapılmaktadır. Yapılan bilgi güncelleme iş ve işlemleri sonucunda, öğrencilerimizin 2020-1 Döneminde seçmiş olduğu derslerde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizin dönem ders seçimlerinin son durumlarını zaman zaman kontrol etmeleri gerekmektedir.

KAYIT YENİLEME SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Haberin Devamı

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2021 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav ücret olarak 50 TL ve halk eğitim merkezi okul aile birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!