GeriGündem AÖF sınav giriş belgesi ve yerleri erişime açıldı! AÖF giriş ekranı ve çıkmış sorular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖF sınav giriş belgesi ve yerleri erişime açıldı! AÖF giriş ekranı ve çıkmış sorular

AÖF sınav giriş belgesi ve yerleri erişime açıldı! AÖF giriş ekranı ve çıkmış sorular

AÖF sınav yerleri geçtiğimiz hafta yayımlanmasının ardından sınava günler kala yeniden sorgulanmaya başlandı. Birçok bölümden yapılacak olan AÖF sınavı için sınav yerleri ve giriş belgesi bilgisini edinmek isteyen binlerce kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, AÖF sınav giriş belgesi ve yerleri nasıl öğrenilir? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri bilgisi

AÖF final sınavı için geri sayım başladı ve sınava girecek olan Açıköğretim Fakültesi öğrencileri AÖF sınav giriş yerlerini sorgulamaya devam ediyor. 12-13 Ocak tarihlerinde birçok merkezde gerçekleştirilecek olan açıköğretim sınavının giriş belgeleri yayınlandı. Öte yandan hazırlıklarına devam eden öğrenciler, geçmiş dönemin AÖF çıkmış sorularını araştırıyor. İşte detaylar.

12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan AÖF final sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, hem sınav giriş yerlerini hem de geçmiş dönemin AÖF çıkmış sorularını araştırıyor. İşte detaylar.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

SINAV SORUMLULUK ÜNİTELERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Öğrenciler, okumakta oldukları programa ait sınav sorumluluklarını aşağıdaki link üzerinden ilgili programı seçmelerinin ardından görüntüleyebilecek.

SINAV SORUMLULUK ÜNİTELERİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BEDELLİ ASKERLİK YAPANLAR SINAVA NASIL GİREBİLECEK?

İlgili dönemin sınavından yaklaşık 20 gün öncesinde https://aosdestek.anadolu.edu.tr/ sayfasından giriş yaparak, Görev Belgenizi ekleyerek ve talebinizi belirterek göndermeniz halinde durumunuz ilgili birim tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca süreçle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

BİR DERSTEN BAŞARILI OLMAK İÇİN GEÇME NOTU NEDİR?

Açıköğretim Sisteminde "Başarı Notu" alt sınırı uygulanır.

"Başarı Notu" alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30'dur.

30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’tir.

Harf notları bir dönem sonunda oluşan başarı notunuza göre belirlenmektedir. Her bir ders için öğrencilerin başarı notunun harf notunun karşılığı, o dönem dersi alan öğrencilerin başarı düzeyine göre değişebilmektedir.

Bir örnekle anlatacak olursak, öğrencinin Türk Dili I dersinin 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 70 ve o dönem için bu başarı notunun karşılığı “BB” harf notu olabilir. Yine aynı dersten 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki başarı notu 80 olan bir öğrencinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemindeki harf notu ise “BB” olabilmektedir.

Başka bir örnek de verecek olursak, aynı dönemde bir dersten alınan 58 başarı notu CC harf notuna karşılık gelirken aynı dönem başka bir dersten alınan aynı 58 notu BB harf notuna karşılık gelebilmektedir

AÖF.ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False