GeriGündem AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi ve takvimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi ve takvimi

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi ve takvimi

AÖF sınav giriş yerleri için Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden yapılacak açıklama öğrenciler tarafından bekleniyor. Sınava az bir zaman kala sınava nerede gireceklerini öğrenmek ve sınav giriş belgelerini çıkarmak isteyen öğrenciler, Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak AÖF sınav giriş yerleri açıklamasını merakla bekliyor. Peki öğrencilerin de son günlerde sürekli araştırdığı AÖF sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖF sınavları için beklenen gelişme, geçtiğimiz günlerde yaşandı. Bu yılki sınav tarihleri netleşti. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, uzun süredir merak ettikleri AÖF sınav tarihlerine, Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden ulaşabiliyorlar. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınavlar iki oturumlu gerçekleştirilecek. Sınav takviminin ardından, gözler sınav yerlerine çevrildi. Peki,  AÖF sınav yerleri belli oldu mu?

SINAVA GİRİŞ BELGESİ

Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin sınav yerleri, öğrencilerin tercihleri arasından belirlenir. Sınav giriş yerleri başta olmak üzere, öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilir. Öğrenciler, AÖF sınav yerlerinin de yazdığı fotoğraflı sınav giriş belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde Anadolu Üniversite’sinin resmi sitesi üzerinden alabilirler. TCKN ve şifre bilgisi girilerek edinilebilen sınav giriş belgeleri, AÖF Bürolarından da alınabilir. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundalar.

2016-2017 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV TAKVİMİ

AÖF sınavları için belirlenen tarihler, Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden duyuruldu. Sınav tarihleri her yıl olduğu gibi bu yıl da iki oturumlu olarak gerçekleştirilecek. İşte 2016 AÖF sınav tarihleri!
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017,
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017,
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017,
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

AÖF’DE 7 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK Mİ?

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, dört yanlışın bir doğruyu götürdüğü yeni bir sistemin olabileceğini söyledi. Bu uygulamayla yanlış verilen cevaplardan 4 tanesi 1 doğru cevabı götürecek. Her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak. İşte, Gündoğan’ın açıklaması:
Gündoğan yaptığı açıklamada “YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır “ dedi.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False