GeriGündem AÖF DGS kayıt tarihleri ne zaman? İşte AÖF DGS kayıtları ile ilgili tarih açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖF DGS kayıt tarihleri ne zaman? İşte AÖF DGS kayıtları ile ilgili tarih açıklaması

AÖF DGS kayıt tarihleri ne zaman? İşte AÖF DGS kayıtları ile ilgili tarih açıklaması
Abone Olgoogle-news

AÖF DGS kayıt tarihleri ile ilgili Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından açıklama yapıldı. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kurum tarafından yapılan açıklamada AÖF DGS kayıtlarının 14 Ekim’de başlayacağı açıklandı. Çevrimiçi başvuru işlemleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. İşte AÖF DGS kayıtları ile ilgili detaylar

AÖF DGS kayıtları 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. AÖF DGS kayıt tarihleri bu yıl ekim ayında alınacak. Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekiyor. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

AÖF DGS KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Yapılan yeni açıklamaya göre AÖF DGS kayıtları 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 09:00’da başlayıp, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü sona erecektir. 20 Ekim 2020 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 17:00’da sona erecektir.

AÖF DGS KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Başvuru işlemleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan Engelli, Şehit ve Gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermelidir.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle