GeriGündem Antalya'da okullar tatil mi? Antalya Valisi Münir Karaloğlu yanıtladı...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'da okullar tatil mi? Antalya Valisi Münir Karaloğlu yanıtladı...

Antalya'da okullar tatil mi? Antalya Valisi Münir Karaloğlu yanıtladı...

Antalya Valisi Münir Karaloğlu'ndan tatil beklentilerine cevap geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Münir Karaloğlu, 'Ben Rizeliyim, her yağmur yağışında okulları tatil etsek Rize’de 300 gün yağmur yağıyor' açıklamasında bulundu. Kötü hava şartları nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak eden öğrenciler ve veliler internet üzerinden araştırma yapıyordu. Peki, Antalya'da yarın okullar tatil mi?

Antalya için yapılan şiddetli sağanak yağmur ve sel uyarısı ardından okulların durumu merak konusu oldu. Kötü hava şartları nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak eden öğrenciler ve veliler internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Antalya Valiliği’nden açıklama geldi mi? Antalya’da okullar tatil mi?

 Antalya Valisi Karaloğlu, Meteoroloji'nin 'kırmızı uyarı' verdiği Antalya için önemli açıklamalarda bulundu
Antalya Valisinin açıklamaları şöyle;

Bu ilk defa verilmiş olması dolayısıyla hem ulusal medyamızın, hem de vatandaşımızın çok fazla ilgisini çekti. İyi bir farkındalık oluştu. Ama dün gece sabaha kadar sosyal medya hesaplarımzı susmadı. 10 bine yakın mesaj gelmiş. Sorulan şey şu: “Bugün okullar tatil olacak mı?”

Biz an be an verileri alıyoruz. Biz zaten bugün gün içerisinde yağışların çok fazla olmayacağını, dün yayınlamış olduğumuz uyarıda da var. okulları tatil edecek bir risk görmediğimiz için böyle bir tedbir de almadık. Çok sayıda mesaj aldık, çocuklardan gelen mesajlara da gülüyoruz, esprili mesajlar atıyorlar.

Gelirken birisi mesaj atmış. Konyaaltı sahilinden bir tanesi, denizden hortum çıktı… Denizin kenarında plastik bir hortumu bulmuş, Konyaaltı sahilinde hortum çıktı diye bize atmış. Ben Rizeliyim, her yağmur yağışında okulları tatil etsek Rize’de 300 gün yağmur yağıyor. Bir risk oluşunca onu değerlendireceğiz. Riske göre tedbir almak durumundayız.

Yarın da sekizden sonra yağışların hafifleyeceğini söylüyorlar. Yarın da çocuklar tatil beklemesin onun için söylüyorum.

SOSYAL MEDYADAN UYARI YAPILMIŞTI

Antalya Valiliği'nin Twitter adresi üzerinden yapılan hava durumu uyarısında aşırı şekilde yağış beklendiği ve yağışların 11-12 Aralık tarihlerinde etkili olacağı bildirildi. Meteoroloji’den yapılan açıklamada “Antalya'da bugün başlayan sağanak yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde şiddetleneceği ve Perşembe günü öğle saatlerine kadar metrekareye 100-250 kg civarında yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

OKULLAR TATİL Mİ?

Antalya Valiliği 'nden okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bir açıklama gelmedi.

False