GeriGündem Antalya bayram namazı saati 2021: Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bilgisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya bayram namazı saati 2021: Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bilgisi

Antalya bayram namazı saati 2021: Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bilgisi

Antalya bayram namazı saati 2021, sabahın ilk saatlerinde ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İl ve ilçe merkezlerinde binlerce camide kılınacak olan bayram namazı, saatleri ile araştırılmaya devam ediyor. Peki, Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

Antalya bayram namazı saatleri, kent sakinleri ve tatilciler tarafından sorgulanmaya başlandı. Kentte yaşayan yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilerle netlik kazandı. İşte, Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusu için Diyanet'ten alınan resmi bilgiler

ANTALYA'DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK?

Antalya'da bayram namazı saat 20 Temmuz Salı günü saat 07.07'de kılınacak. Diğer ilçelerin bayram namazı saatleri için tıklayınız.

Kurban Ne Zaman Kesilir?

Kurban (udhiye), eyyâm-ı nahr (kurban kesme günleri) denilen Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günleri kesilir.

Kurban kesim vakti, bayram namazı kılınan yerlerde namaz kılındıktan sonra, bayram namazı kılınmayan yerlerde ise ikinci fecrin doğumundan sonra başlar; Zilhiccenin on ikinci günü (bayramın üçüncü günü) güneş batıncaya kadar devam eder. Bu geçen süre içinde gece ve gündüz kurban kesilebilir. Ancak kurbanların gündüz vakti kesilmesi daha uygundur.

Diğer kurbanlarda (adak, akika, vb.) ise herhangi bir vakit söz konusu değildir.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False