GeriGündem Anonymous #OpTurkey'i başlattı, Gezi Parkı için hack'ledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  57
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anonymous #OpTurkey'i başlattı, Gezi Parkı için hack'ledi

Anonymous #OpTurkey'i başlattı, Gezi Parkı için hack'ledi
refid:23421709 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Küresel hacker grubu Anonymous, Gezi Parkı gösterilerine destek vermek amacıyla #OpTurkey'i başlattığını duyurdu. Grup hükümete ait siteleri hack'leyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından hack'leme haberleri art arda gelirken Anonymous'un hedefinde Cumhurbaşkanlığı'nın resmi sitesi de vardı.

Anonymous'ın hack'lediğini duyurduğu sitelerin listesi gittikçe uzuyor. Bu adreslerin bir kısmında iletişimin kısa süreli kesintilerin ardından yeniden sağlandığı belirtiliyor. En dikkat çeken hedefler şimdilik şöyle:

mersin.gov.tr
eshot.gov.tr
resmigazete.gov.tr
mam.gov.tr
tccb.gov.tr
istanbul.gov.tr
iem.gov.tr
dsi.gov.tr
akparti.org.tr
ankara.bel.tr
millisaraylar.gov.tr
mobese.iem.gov.tr
cigli10noluasm.gov.tr/vhv.html
kemalpasa12noluasm.gov.tr/vhv.html
gerzetarim.gov.tr/uyari.php

Gebze Teknoloji Enstitüsü'ne de saldıran Anonymous, Türkiye'deki kullanıcıların internet kısıtlanması halinde kullanabileceği VPN bağlantılarını da açıkladı.

TAKSİM GEZİ PARKI'NA ANONYMOUS'TAN DESTEK

YOUTUBE'DAN DUYURDULAR
Anonymous operasyonu başlattığını da YouTube'a yüklediği bir videoyla duyurdu.

ANONYMOUS YOUTUBE'DAN BÖYLE DUYURDU

Son bir haftada Türkiye'de çekilen görüntüler eşliğinde, "Merhaba Türkiye hükümeti. Biz Anonymous'uz. Günlerdir başlarındaki tiranlar hükümetine karşı barış içinde ayaklanan Türkiye'deki kardeşlerimizin maruz kaldıkları saldırılarını dehşet içinde izliyoruz" ifadeleriyle başlayan videoda Anonymous, "Türk hükümetine ait her türlü internet ve iletişim varlığına saldıracağını" ilan ediyor.

Videoda, "Siz, onlara karşı işlediğiniz suçlarla ilgili bilgiyi bastırmak için sosyal medyayı ve halkınızın diğer iletişim kanallarını sansürlediniz. Şimdi Anonymous da sizi kapatacak ve kendi halkınız size iktidar uyarısı yapacak" deniliyor.

6 GÜNDE NELER OLDU

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle