GeriGündem Anneleri cezaevine girecek ikiz bebekler için imza kampanyası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anneleri cezaevine girecek ikiz bebekler için imza kampanyası

Abone Olgoogle-news

İkiz bebek dünyaya getiren Mülkiye Demir Kılınç'ın "terör örgütüne yardım ettiği" gerekçesiyle hakkında verilen 2 yıl 1 ay hapis cezasının Yargıtayca onanması ve cezaevine girecek olması nedeniyle, "Özgür ve Lorin bebekler cezaevinde büyümesin" sloganıyla kampanya başlatıldı.

İstanbul Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) çalışanı Mülkiye Demir Kılınç hakkında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Terör örgütüne yardım ettiği" gerekçesiyle açılan davada verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtayca onandı. Kılınç'ın cezasının infazı, 2 ay önce dünyaya gelen ikiz bebekleri nedeniyle 6 ay ertelenirken, Batman Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi "Özgür ve Lorin bebekler cezaevinde büyümesin" sloganıyla internet üzerinden imza kampanyası başlattı.

Mülkiye Demir Kılınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, erteleme süresinin 19 Mayıs 2014 günü sona erdiğini ve cezaevine girmesinin kesinlik kazandığını, bu nedenle Batman Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi'nde çalışan arkadaşlarının kampanya başlattığını belirtti.Arkadaşlarının duyarlılık göstermesinin kendisini mutlu ettiğini anlatan Kılınç, şöyle dedi:
"Kendimden çok bebeklerim için kaygılıyım. Çünkü zorlu bir süreç beni ve bebeklerimi bekliyor. Aile bağları nedeniyle bebekler annesinin yanında olması gerekir. Bebeklerin bakımını yapacak kimsem yok. Ne yazık ki bebeklerimle cezaevine girmem gerekiyor. Bebeklerin gelişim çağı için cezaevi koşulları zor. Bu nedenle yetkililerden durumuma çözüm bulmalarını talep ediyorum."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle